Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő akkor ha szinte...

Mi a teendő akkor ha szinte havonta begyulladnak a manduláim viszont a tenyésztések nem mutatnak ki baktériumot? Menjek magánklinikára?

Figyelt kérdés

2 x vettek mintát és mindkettő negatív lett. Azt mondta a gégész, hogy csak akkor menjek vissza hozzá ha kimutat valamit, na jó de nekem majdnem minden hónapban begyullad és ilyen fehér foltok is megjelennek rajta plusz rohadtul fájnak néha kisugárzik a fülembe is. Doki azt mondta, hogy a detritus (mandulakő) is okozhatja ami nekem van bőven és hogy távolítsam el őket magamnak. Hogy szedjem ki én? Már próbáltam és mindig vérzett tőle és jött is a gyulladás, meg amúgy még a pattanásaimmal is szakemberhez megyek hogy távolítsa el őket, a manduláimat meg én mókoljam meg?? Esetleg ne operáljam meg magam?? najóó...


Na szóval a lényeg ,hogy így nem akarják kivenni őket pedig én szeretném és nagyon elegem van már abból hogy mindig beteg vagyok.

Magánklinikára kellene mennem, hogy legyen már valami?


Előre is köszi a tanácsokat.



2021. febr. 24. 10:49
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kérdezô! A mandulakô eltàvolitàst érdemes szakemberre bizni, mert az otthoni probàlkozàsok vérzéshez és sérûlésekhezés felûlfertôzôdésekhez is vezethetnek. A mandulakô eltàvolitàsa csak néhàny percet vesz igénybe,-a beavatkozàst helyi érzéstelenitésben végzik. Ha több mandulakô is kialakult és sûrûn van mandula gyulladàdod akkor tényleg fontolòra kell venni a mandula eltàvolitàsàt! Javaslom a Koblàciòs technològiàval (Coblator) egy fòkuszàlt plazma teszi lehetôvé a szövetek preciz eltàvolitàsàt alacsony hômérsékleten (40-70 C) mely simàbb anatòmiai felûleteket eredményez és csökkenti a környezô szövetek hôterhelését a hagyomànyos monopolàris diatermiàs eszközökkel vagy mechanikai vàgòeszközökkel szemben. A plazma-technològiàs eljàràssal csökken az operàciò ideje, a mûtétet követô fàjdalom enyhébb és ritkàbbak az utòvérzéses szövödmények. Minden jòt!
2021. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát.

Már fontolóra vettem az eltávolítását és szeretném is, csak jó lenne ha első körben TB-alapon ellehetne végezni a hagyományos műtétet. Továbbá nem értem, hogy a szakrendelésen miért nem foglalkozik az orvos a mandulakövek eltávolísával?

2021. febr. 24. 15:32
 3/4 Angel3000 ***** válasza:
100%
Sajnos, most annyira le vannak terhelve az orvosok, - hogy nem foglalkoznak kisebb beavatkozàsokkal!
2021. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Menj el természetgyógyász orvoshoz a lányomnak megmentette a manduláját ez 27 éve történt azóta is meg van neki.Egyszer amikor szószerint betegre tanulta magát megint ki akarta vetetni egy felnőtt orvos.Közben 13 évig nem volt beteg.Akkor már magától kombinált nagydózisú vitamint szedett és utána megint nem volt semmi baja.A betegségeket a valamilyen hiány okozza.
2021. febr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!