Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha tartósan immunszupresszív...

Ha tartósan immunszupresszív gyógyszert szedek, megkaphatom-e a koronavírus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Évek óta Medrolt szedek, ami ugye gátolja az immunrendszer működését. És ezért jutott eszembe, hogy egyáltalán beadható-e nekem a Covid elleni védőoltás.

Nem kérdeztem még meg a háziorvosomat, nyilván meg fogom.

Csak gondoltam, ezzel a gondommal nyilván nem vagyok egyedül, és hátha már más választ kapott erre a kérdésre.


2021. febr. 24. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Előrebocsátom: nem vagyok orvos, nincs jogom tanácsot adni. De van egy barátnőm, aki szintén immunszupresszív gyógyszert szed évek óta, és őt az orvosával egyeztetve már beoltották. Az ő konkrét esetében veszélyesebb lenne a vírus, mint az oltás. De a te saját állapotodra vonatkozóan azt a kezelőorvosod mondhatja meg, hogy téged szabad-e, érdemes-e oltani.
2021. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!