Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Feltétlenül el kell távolítani...

Feltétlenül el kell távolítani a bölcsességfogat, ha amúgy nem okoz tüneteket?

Figyelt kérdés

Megoszlanak a vélemények, tudom. Nincsenek panaszaim, nem gyulladt be, nem fáj, és nem torlaszol.


35Nő



2021. febr. 25. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar akkor nem kell eltávolítani
2021. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azért javasolta a fogorvosom, mert nincs elég hely az állkapcsomban és összetorlaszolta a fogaim, növelve a paradontózis esélyét. Egyébként sosem hallottam olyat, hogy kötelező lenne őket eltávolítani, főleg ha nincs miattuk panasz - a fogorvosod mit mond és mivel indokolja?
2021. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
67%
Az evolucióban a bölcsességfogra szükség volt a táplálék jobban megrágása érdekében. Az állkapcsunk a főtt és sült-tehát jobban rágható, puhább- ételek megjelenésével az állkapocs mérete csökkenni kezdett, és egyre kevésbbé volt szükség a bölcsességfogra. Ma már majdnem az emberek majdnem felének ki sem nő a bölcsességfoga. Amúgy ha neked még elég hosszú az állkapcsod akkor simán maradhat.
2021. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Picit kiakar bújni, így az ínyemet szúrja, de fájni nem fáj. 3D-s röntgenen megnézték 3 doki, és azt látják hogy a gyökerem belenyúlik az idegbe, így nem akarnak hozzányúlni. Így csak azt javasolták, hogy vágjuk meg az ínyem tetejét és a gyökér tud majd mozogni.
2021. febr. 25. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, mert később ha gond lesz vele, akkor sokkal sokkal rosszabb lesz.
2021. febr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!