Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beelőznek-e a covid-19 oltási...

Beelőznek-e a covid-19 oltási sorrendben, akik utánam regisztráltak?

Figyelt kérdés

A legelső nap jelentkeztem.

30-as éveimben vagyok, és olyan krónikus betegségem sincs, amivel a fokozottan veszélyeztetett kategóriába sorolódnék. (Ami nem azt jelenti, hogy engem úgysem veszélyeztet a covid, csak másfélszer-kétszer-háromszor jobbak az esélyeim, mint aki pl. cukorbeteg vagy vesebeteg.)

Számít-e valamit a jelentkezési sorrend? Mert ha nem, akkor tartok tőle, hogy hivatalos veszélyeztetettségi besorolásom miatt talán jó, ha nyárra sorra kerülök (feltéve, hogy addig nem regisztrálnak még ennél is többen), miközben nem tartoztam azok közé, akik többhónapos hezitálás után végre hajlandóak eldönteni, hogy mégis kéne az oltás.

(Egyébiránt pedig becsülöm azt, akinek kell az oltás, jobb későn így dönteni, mint soha. De általában véve jobban becsülöm, aki határozottan képes dönteni, mint aki hosszan teketóriázik. Ha mindenki, aki eddig és ezután végül akarja az oltást, már az első napokban jelentkezett volna, most bárminemű bosszankodás nélkül elfogadnám, hogy a vége felé kerülök sorra, ahogy a vakcinaszállítmányok érkezése lehetővé teszi.)



2021. márc. 5. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
30-as baratomat (nincs semmilyen betegsege) tegnap hivta a haziorvosa, hogy nem akar-e oltani, mert tobben visszamondtak. Esznel kell lenni es szerencse is kell, es hamar beolthatnak.
2021. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hivd fel az orvosod. Nagymamam csak ra akart kerdezni, hogy van-e eselye oltasra mostanaban, es masnap mar mehetett is. Egeszen addig a napig senki nem kereste, pedig regisztralt is.

Probald meg, hatha.

2021. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
hallod, ott volt hatalmas kan betűkkel az regisztrációs oldalon, hogy nem a sorrend számít, hanem a veszélyeztetettség, tehát igen, "beelőzhet" az, aki idős és/vagy krónikus beteg, és ez szerintem teljesen helyénvaló is így
2021. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik a regisztráció sorrendje semmit sem számít.
2021. márc. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Es ebben nincs semmi meglepo, ha megnyitod az oldalt, nagy betukkel ott van, hogy a sorrend nem szamit :D
2021. márc. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem számít a sorrend. Első napokban regisztráltunk férjemmel mindketten krónikus betegként. Aztán olyanokat olvasok facebook csopiban, hogy pénteken regisztrált, hétfőre már kapta a behívót. Meg másik is egy hét alatt megkapta a regisztrációtól számítva.
2021. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Imádom az ilyen "felelős", "okos" embereket, akik elsőnek regisztrálnak, de ahhoz már nincs eszük, hogy megnézzék mire.

A "teketóriázást" mások meg úgy hívják, hogy felelős döntés. Én - ha egyáltalán beoltatom magam - majd akkor fogok jelentkezni, amikor aznap délután már mehetek is és 15-ből választhatom ki, hogy mi kell, 1 éves tapasztalatokkal.

Ki nem állhatom ezt a kapkodást, bénázást ami most megy, beleértve ezt az én regisztráltam előbb, én megyek előbb óvodás mentalitást sem.

2021. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Jó nagy hülye vagy enyhén szólva... 😁
2021. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

7-es

Rajtad nem tudok túltenni.

Konkrétan melyik állításom nem igaz? Függ az oltási sorrend a regisztrálásitól? Nem. Lehet válogatni? Nem. Van tapasztalat? Nincs.

2021. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még egyszer hangsúlyozom, nem vagyok irigy azokra a későn ébredőkre sem, akik alapbetegségeik miatt nálam sokszorta veszélyeztetettebbek.

De azt pl furcsállom, hogy 50-59 éves krónikus betegnek megígéri a háziorvos, hogy hamarosan sorra kerülhet, aztán mégsem, mert utána nap hirtelen jelentkezett még egy sor 60+-os, és máris övék az elsőbbség.

2021. márc. 7. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!