Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A COVID-19 alatt tényleg...

A COVID-19 alatt tényleg használtak vastüdőket?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy még az első, de lehet, hogy a második hullám idején valahol (Nem Magyarországon) annyira nem volt elég lélegeztetőgép, hogy a régi, leselejtezett vastüdőket is újra szolgálatba állították. Igaz lehet ez? Durva belegondolni, hogy 2020-ban még ilyeneket használnak, de nyilván ha nincs más, akkor inkább ez, mint az, hogy meghaljon a beteg...
2021. márc. 6. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Az is egyfajta lélegeztetőgép.
2021. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Én nem hallottam róla és orbitális kamunak gondolom. A vastüdő ugyanis bénulások esetén jó nem pedig tüdőkárosodás esetén, és elsősorban a járványos gyermekbénulás idején használták.
2021. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

Szerinted 2021-ben (tudod, már annyit írunk), létezik olyan Covid osztály ahol ezek garmadában állnak?

Főleg, a leselejtezettek?

A leselejtezett dolgokat (főleg ekkorát), nem rakosgat egyetlen egészségügyi intézmény sem, mert haszontalan, és csak helyet foglal.

Kamu amit "valahol hallottál".

2021. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Mondtam én, hogy sokat szolgálatba állítottak, és hogy garmadában állnak? Ha csak 1-et elkezdtek használni, akkor is igen a válasz a kérdésre.

És tudom, hogy 2021 van, külön ki is emeltem, hogy az első-második hullámban, ami 2020-ban volt.

2021. márc. 6. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

#4!

Igen mondtad. Vagyis írtad: "annyira nem volt elég lélegeztetőgép, hogy a régi, leselejtezett vastüdőket is újra szolgálatba állították"

Ez pedig nem múlt idő: "Durva belegondolni, hogy 2020-ban még ilyeneket használnak"

Persze egy lapos földön bármi lehetséges.

2021. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Tavaly annyi lélegeztetőgépet rendeltek, hogy még kölcsönbe is jutott belőle a szomszéd országokba, és még tartalékba is maradt, ha elromlanának, lehessen cserélni.
2021. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!