Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz, hogy a gyomortükrözésnél...

Igaz, hogy a gyomortükrözésnél az eleje meg a vége a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam pár embertől, hogy az az igazán kellemetlen amikor lefele megy a cső, vagy épp már kifelé húzzák, de mikor már lent van könnyebben elviselhető. Igaz ez?

2021. márc. 14. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Logikusan gondolva is igaz lehet bar nem volt meg gyomortukrozesem. Ugyanez igaz barmelyik ilyen eljarasra, pl kateter, kanül vagy branül, amikor mar bent van, nyugalmi allapotban, kevesbe erzed.
2021. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem, az egész baromi rossz. Főleg akinek erős a torokreflexe.
2021. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Le kell nyelni a lidokaint, amit bespiccelnek, akkor az ember nem igazán érzi, hogy megy le a cső, csak a tudat kellemetlen. Nekem talán közben az volt a rossz, hogy nem lehetett nyelni. Mivel a lidokain miatt nem érzed, nem kell ráparázni, végső soron nem a tüdődbe dugják le, levegőt kapsz közben és gyorsan végeznek. Én arra már nem is emlékszem, milyen volt, amikor kihúzták, annyira örültem, hogy csak ennyi volt az egész. A mintavételt picit éreztem, de az se volt vészes, mintha picit erősebben belecsípnének a kezeden a bőrbe.
2021. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ismerősöm úgy mondta, hogy azért nem tud levegőt venni nyugodtan, mert végig öklendezik és emiatt is pánikol be. Az orvosa szerint csak túlságosan parázik azért nem tud nyugodtan levegőt venni
2021. márc. 14. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Az is lehet, hogy nem nyelte le a lidokaint. Szerintem nem mindig mondják. Én ösztönösen nem nyeltem volna le, de mivel utánaolvastam, figyeltem, hogy lenyeljem és mivel így nem éreztem szinte semmit, mitől öklendeztem volna? Semmivel sem vagyok kevésbé öklendezős másoknál.
2021. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A lidocain annak akinek a garatreflexe erős semmit nem ér. Ne tulajdonítsunk már annak oly sokat.
2021. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval ti olyan úri helyen voltatok, ahol lidocain is jár!


Nem igaz szerintem, hogy a vége lenne kifejezetten rossz. Pont, hogy jó, hogy végre vége! Nekem az egész rossz volt az elejétől a végéig. De tényleg az eleje talán kicsit rosszabb.

2021. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!