Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sebészeten végeznek végbél...

Sebészeten végeznek végbél tükrözést?

Figyelt kérdés
Pilonidalis cystam van. És kaptam időpontot sebészetre, viszont valami gyanús nekem. Én úgy olvastam interneten, hogy ezt műtéttel kezelik, viszont az asszisztens annyit mondott rá, hogy ez csak egy beavatkozás. Direkt rákérdeztem még egyszer, hogy biztos nem műtét, mert magánrendelőbe mintha azt értettem volna, ugyanis magánrendelőbe nézték meg először a problémám és ott állították fel a diagnózist. Állami úton még nem látták a végbelem körül lévő cystát, csak a magánrendelő által kiállított ambuláns lapot olvasták el és az orvost se láttam, csak az asszisztensnek adtam be a lapot és ő írta rá az időpontot, hogy mikor mehetek. Jövő héten már mehetek is, de nekem ez gyanús. És arra gyanakszom, hogy azt hiszik, hogy csak végbéltükrözést kell csinálniuk, de néhány ismerősöm szerint végbéltükrözést nem is csinálnak sebészeten, csak belgyógyászaton, urológián vagy proctológián. Nekem viszont akkor is gyanús, mert nem akarom elhinni, hogy ennek a cystának a megoldása csak egy szimpla beavatkozás lenne. De mondom, kétszer is rákérdeztem az asszisztensnél arra, hogy ez biztos nem műtét, mert én a magán rendelőben így értettem. Amikor még egyszer rákérdeztem, akkor az asszisztens még egyszer megnézte a lapomat és csak annyit mondott kissé halkan, hogy raktoszkópia, amely végbéltükrözést jelent. Félig olyan volt, mintha csak hangosan beszélt volna magában, félig viszont olyan, mintha ez várna rám. Viszont végbéltükrözést már a magándrendelőbe végeztek rajtam és azt állapították meg, hogy nem proctológiai problémám van. Tehát felesleges lenne, annak elvégzése. A szolgáltatások alatt van felsorolva a magándrendelős ambuláns lapomon, hogy raktoszkópia, azaz végbéltükrözés, ami valószínűleg arra utal, hogy azt a szolgáltatást végezték el rajtam a magánrendelőbe. Illetve még az is a szolgáltatások alatt van felsorolva, hogy konzultáció. Tehát ezek voltak a magánrendelős szolgáltatások, amikért fizettem, én úgy értelmezem. De mi van akkor, ha a sebészeten lévő asszisztens úgy értelmezte, hogy végbéltükröznie kell? Mert az tényleg csak egy beavatkozás. Azonban több ismerősöm szerint végbéltükrözést nem is csinálnak sebészeten. Félreértettek engem vagy én értettem félre őket? Előre is köszönöm a segítséget, nem tudom mit akarnak most velem ott csinálni.

2021. márc. 21. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi sem tudjuk.
2021. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!