Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covid elleni oltást miért nem...

Covid elleni oltást miért nem kapunk?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok, krónikus beteg, a betegségem súlyos és nagyon ritka, nem ismeri általában egy háziorvos, de nem is járok sokat hozzá, ennek tudom be, hogy eddig nem kaptam meg az oltást. 1 éve nem megyek sehová nehogy elkapjam a covidot. Anyámmal egy telken élünk, ő daganatos beteg, áttéttel. Mindketten kaptunk értesítést arról, hogy krónikus betegek vagyunk, oltást viszont egyikőnk háziorvosa sem hajlandó adni. Engem ma azzal a szöveggel hajtottak el, hogy krónikus beteget nem oltanak, csak öregeket, nem hiszem, hogy ez igaz lenne, több beoltott embert ismerek a miénknél sokkal kisebb betegséggel. Budapesten élünk. Panaszt hol lehet tenni esetleg?

2021. márc. 22. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

10. Bennem is ez fordult meg, nem mertem leírni. Annyira rossznak éreztem magam. De közben tudom, hogy szüleim imádnak mozogni, örülni az életnek. Figyelnek az egészségükre mégis az egyiküknek van egy betegsége, ami miatt veszélyeztetett. Meg a koruk miatt is.

Azt is tudom, hogy az illető meg ugyanolyan egészségtelen életet fog élni továbbra is. Ráadásul van egy sejtésem, hogy protekcióval kapta meg. Mindegy nem az én dolgom.

2021. márc. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a listán a betegséged, hátrébb vagy a sorban. Nemrég volt egy riport, amiben erről is szó volt.
2021. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a sorrendnél a fő szempont az életkor, nem az alapbetegségek.
2021. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én most kaptam volna egeszseges fiatalkent az oroszt,de kontaktszemely lettem, igy nem kaphatom azt sem.

Gondolom a fiataloknak adjak azt amit az idosebb es betegebb emberek nem kaphatnak.

2021. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14 egészséges fiatalként azt hogyan? Felhívott a házidoki? Én csak más kronikus betegről tudom, hogy kapott nagyon kicsi egészségügyi gondokkal, de egészséges fiatalról még nem hallottam, hogy kapott volna.
2021. márc. 24. 10:12
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a háziorvostól is függ, mert nem mindegy, mennyi krónikus beteg van a körzetében. Az oltási listát úgy tudom központilag küldik nekik, nem az ő döntésük, hogy kit olthatnak be.
2021. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!