Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnak a rendelési idő...

Mit csinálnak a rendelési idő végén a felhasználatlan covid-oltóanyaggal?

Figyelt kérdés

Azokra a vakcinákra gondolok, amiket nem adagonként bontanak ki - pl. a Pfizernél hat adag van egy ampullában. Illetve ha már kivették a fagyasztóból, záros időn belül fel kell használni.


Ha nem jön el mindenki, akivel egyeztetve volt, akkor:

- Egészen addig telefonálgatnak gyorsan, amíg nem akad egy beugró a soron lévők közül? Még ha órákkal tovább is tart így a munkaidő?

- Vagy kibírják másnapig a megkezdett oltószerek?

- Vagy eleve több delikvenst hívnak be, és a sor végét max hazaküldik?

- Vagy megy a kukába? (Ez óriási pazarlás lenne, főleg, hogy 1 orvosra 1 nap egy, max pár ampulla jut, nagy lenne a selejt%.)

- Vagy addig elő sem készítik az anyagot, amíg meg nem jelent a helyszínen minden egyes oltandó? (És ha egy vki hiányzik, akkor aznap senki se kap?)



2021. márc. 22. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Hazaviszik az orvosok családtagnak, havernak, szomszédnak stb.
2021. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Kidobják. Én egy orvostól tudom, hogy nem adják be senkinek, nehogy rájuk rontson a libernyák sajtó protekciót, mutyit, kenőpénzt emlegetve. Nem kell nekik a balhé. Ez ilyen.
2021. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Az a helyzet, hogy simán el tudom képzelni mindkét esetet. Nem tudom, mi a hivatalos eljárásrend, de nyilván a rendeletalkotónak is tudnia kell, hogy vannak ilyen esetek, hogy nem jön érte vki, és ekkor akárkié is lesz az az adag, jobb, mintha kidobnák. De teljesen igaz, amit második írt, a sajtó bármire képes rászállni, meg annak az ellenkezőjére is, így ezt a döntést is életszerűnek látom.

Érdekes, lehet, ez nincs is lefektetve, tényleg mi ilyenkor az ügyrend? Nincs is rá "best practice", miközben a fél világ ebben a cipőben jár?

Én laikusként azt vetném fel, a háziorvosok oltsanak rendelési idő elején, és ha vki nem jött, hívják fel, beér-e aznap vagy esetleg lemondta, és ha lehet, keressenek vkit, aki közel van az oltási sorban, és ha végképp nincs senki, még egy fiatal egészséges ismerősük se, max akkor lehetne kidobni. Persze tény, már ez is óriási adminisztráció, viszont az ilyen feladatokra lehetne alkalmazni akár pl önkénteseket is országszerte a rendelőkben.

Vajon jelen helyzetben a vakcinák mekkora része veszik kárba mindemiatt, amit 2. leírt?

2021. márc. 23. 18:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Behívnak a rendelés előtt jó pár embert. Ha valaki nem megy el, elkezdenek telefonálni, akinek szüksége lenne rá, de még nem került sorra. Kb 4 órájuk van erre. Ha az utolsó órában sincs senki aki kéri, akkor kidobják bár erre nem nagyon van példa. De mielőtt kidobják, engedélyt kérnek az orvosok, hogy ismerősi körben használják fel a megmaradt vakcinát. Ha nincs engedély, valóban kuka. Ahol én lakom, itt ez a menete.
2021. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Az 1.kérdés nem is ez.

Hanem, hogy miért nem egyesével vannak csomagolva?

2021. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm, hogy leírtad, ezek szerint ez tök jól meg van szervezve (na nyilván:-D). Írod, rendelés elejére behívnak jó pár embert: úgy érted, pont annyit, vagy eleve lesz(nek) tartalékos(ok) is? (Bár utóbbi esetben, gondolom, előre közlik vele, hogy lehet mégsem aznap kerül sorra, de hátha.)
2021. márc. 24. 00:11
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös, jó kérdés, és pont a kínai van egyesével, pedig épp a kínaiakról nem képzelem el, hogy egyénieskednének, vagy megyek, vagy nem, addig még meggondolom, ha semmi fontosabb nem lesz stb:-)

Szerintem amikor megtervezték a vakcina kiszerelését, arra gondoltak, 0-24-ben fognak oltani, oltóközpontokban, ahol akkora sorok fognak tolongani, amekkorát az USA-ban Black Friday napján se láttak ;-D

2021. márc. 24. 00:19
 8/12 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Úgy tudom, pont annyit. Ha valaki nem érkezik meg, felhívják. Ha nem jön, azonnal kezdik a keresést, ki kaphatja meg.
2021. márc. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kellene hogy a nap végére mindig legyen néhány olyan fajta vakcina ami 1 adagonként van csomagolva, és akkor az utolsók olyat kapnának.
2021. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8, köszi a kiegészítő infót.

9, jó a felvetés - amióta a háziorvosok kínaival is oltanak, könnyen lehet, hogy így is csinálják, amikor épp van kínaijuk. De tudtommal csak alkalmanként kapnak oltóanyagot, hol ebből, hol abból, és amit megkaptak, azt viszonylag gyorsan el is oltják, hogy pácienseik minél hamarabb védettek lehessenek. Így viszont lényegében nemigen lehet félretett tartalékuk.

2021. márc. 24. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!