Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek? Távozás a...

Mit tennétek? Távozás a munkahelyről, elmaradt munkákkal és szinte az összes szabadság felhasználatlanul.

Figyelt kérdés

Kezd elmérgesedni a helyzet. Úgy érzem vagy kirúgnak, vagy felmondok.

Valószínűleg kérni fogják hogy addig maradjak, míg találnak helyettem mást és míg befejezem az elmaradtakat. Őszintén szólva ehhez semmi kedvem nincs.


Viszont ha erre elmegyek táppénzre, csak mégjobban elmérgesedik a helyzet és az sem lenne mindegy, hogy ha a következő munkáltatóm felhívja őket, mit mondanak. Bár szerintem jót így sem, úgy sem.


Valamint a sok bent maradt szabadságot ugy tudom vagy kiadják ilyenkor, vagy kifizetik. Én azt szeretném ha kiadnák, de a feljebbik miatt szerintem ez nem jön össze.


Ti mit tennétek?


2017. aug. 30. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én egy 400 fős cégnél dolgozom, de soha nem káderezünk le senkit mielőtt felvennénk. :)


Ha ennyire gáz a helyzet mondj fel, annyi munkalehetőség van jelenleg mind a szemét.

2017. aug. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél egy nagy levegőt, lélekben erősítsd meg magad, menj be a főnöködhöz, és személyesen beszél meg vele, hogy szeretnél felmondani, és ezt minél hamarabb szeretnéd megtenni, és nem akarsz haraggal elmenni, de neked ez a munka nem megy. Hidd el, nem fog a főnök kettéharapni, meg fogja érteni, megbeszélitek, legalább ezt a kínzó stresszt feloldod magadban, és megnyugtatóan rendeződik a sorsod. Lehet, hogy az elmaradt munkák miatt kapsz egy leb.szást, de kibírod, azzal a tudattal, hogy úgy is elmégy.
2017. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"annyi munkalehetőség van jelenleg mint a szemét."

Ilyet GYK-n ne írj mert szét leszel szedve :)))


Kérdezőnek: ha már nem bírod mondj fel, az egészség fontosabb ennél. Szabit kötelesek arányosan vagy kiadni vagy kifizetni, ne hagyd hogy elkenjék.

2017. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Ha felmondasz és a jelenlegi szerződésedben nincs más, 90 napig "dolgoztathatnak" még.

De ebben benne van a maradék időarányos szabi kiadása VAGY kifizetése.

Ha a jövendő munkáltatód fel is hívja a mostanit, elmarasztaló dolgot NEM MONDHAT rólad.

Legfeljebb a távozásod okát adhatja meg (hogy mért mondtak fel, de ha Te mondasz fel, akkor ugye ...)

2017. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30 nap a felmondási idő (ha a munkaszerződésben ebben a felek külön nem állapodtak meg).
2017. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*alap
2017. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!