Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs háziorvosom, de...

Ha nincs háziorvosom, de jelentkeztem COVID oltásra, akkor beoltanak azért?

Figyelt kérdés
Nyáron lettem 19 éves, amíg ugye a gyermekorvoshoz tartoztam, de utána nem jelentkeztem be egyik háziorvosnál sem. Tudom, kellett volna, de halogattam, aztán beütött a második hullám, itt a harmadik... Szóval, ennek ellenére várhatóan beoltanak azért? Ha igen, kicsoda, hol?

2021. márc. 25. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jo hir, hogy a mai naptol indul egy lehetöség amin megnézheted, hogy rákerültél-e a listára. Nézz utána! (Ma jelentette be Nyunyoanyo.)
2021. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, rajta vagyok a várólistán. De ez akkor már tényleg azt jelenti, hogy be is oltanak? Vagy ez csak annyi, hogy sikeres volt a regisztráció (Az más kérdés, hogy erre egyáltalán miért kellett ennyi várni...)
2021. márc. 25. 17:57
 3/7 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a jelenlegi oltási rendszerben mindenkit a háziorvosa értesít (a kormányhivataltól kapott listája alapján), és vagy ő maga olt be, vagy kórházi oltópontra szervez. De a lényeg, hogy a kapcsolatfelvétel feladata a háziorvosokra hárul. Ha nincs háziorvosod, akkor elvileg nincs, aki felvegye veled a kapcsolatot, így szerintem nem tudnak beoltani (feltéve, hogy a későbbiekben is a jelenlegi rendszer szerint folyik az oltás).
2021. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm. Tudom, az én hibám, hogy nem tetettem át magamat felnőtt háziorvoshoz, de ősz eleje óta tart ez az őrület, úgy voltam, és még mindig úgy vagyok, hogy nem akarom a háziorvosokat feleslegesen zaklatni... de akkor így lehet, hogy kénytelen leszek.
2021. márc. 27. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb esetben valamit fognak csinálni, pl. valamelyik háziorvoshoz küldik a cuccost, hogy ő vegye fel veled a kapcsolatot. Gondolom. De majd érdekelne, mi lett, remélem, oké lesz minden.
2021. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is, majd igyekszem beszámolni. :) De nem hiszem, hogy gyorsan sorra kerülnék...
2021. márc. 27. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyerekhaziorvosod fog hivni
2021. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!