Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 4 éves kislányomat vashiány...

4 éves kislányomat vashiány miatt vérvételre kell vinnem. Ebben a korban már hagyják? (Ez lesz az első a születése utánitól)

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem 2 évesen is hagyta. Magyarázd el neki, hogy miért kell. Amugy meg az oledben kell tartanod majd, hohy ne mozogjon. Gyorsan megvan
2021. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alletta ***** válasza:
83%

beszélgess előtte vele erről, hogy ne váratlanul érje, hogy mi fog vele történni. igen, öledben ül.

kívánom, hogy kedves nővér végezze el. nekünk egy "pokróchoz" volt "szerencsénk".

2021. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekfüggő a dolog. Nekünk kétszeri próbálkozásra sikerült, úgy értem hogy akkora cirkuszt rendezett a gyerekem, hogy rajtunk röhögött fél váró.


Második próbálkozásra, (két hét eltelt a két időpont között), alaposan felkészítettem, rengeteget beszélgettünk róla, előző este sokat itattam, meg még reggel is egy nagy pohár vizet, elmondtam mi fog történni, fél perc az egész, ügyes lesz, semmi baj nem fog történni, és valamit beígértem neki amit szeretett volna megkapni, de erről tudott is hogy mi az, így közben arra tudott gondolni. Szépen nyugodtan tűrte a beavatkozást.


Megjegyzem neki volt már ájulásos vérvétele és okkal retteg. Azt is átbeszéltük hogy mitől volt.

Azért volt mert nem ivott eleget, elapadt vénából nem tudnak vért venni, fájdalmas, hiába böködték többször, nem akart lejönni vér.

Duzzadt vénából nem fáj, seperc alatt megvan, és vígan van ereje utána is.

2021. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Emberfüggő. Én kb. 10 éves koromig hisztit rendeztem minden tűszúrásnál (oltás, vérvétel stb.), olyan alacsony a fájdalomküszöböm, hogy a mai napig nagyon fájni szoktak az ilyenek, de így 30 évesen már nyilván azért nem hisztizek miattuk. Valaki meg 2-3 évesen már simán hagyja és meg se érzi.
2021. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Én gyerekkoromban mindig ordítottam, verekedtem, elszaladtam vérvételkor. Amikor éppen orvoshoz kellett mennünk, a szüleim betelefonáltak, hogy hívjanak két férfit, hogy lefogjanak. Hát elég vicces így belegondolva. Én tuti, hogy megvertem volna magam a szüleim helyében. Nincs egyébként semmiféle fóbiám, ez kb. 6 éves koromig volt így.
2021. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. márc. 27. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!