Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Történt valakivel már hasonló?

Történt valakivel már hasonló?

Figyelt kérdés

Tegnapra hívták be édesanyámat oltásra (pfeizer), el is mentünk, kitöltöttük a papírokat. Volt olyan rész ahol ki kellett tölteni egy olyan részt, hogy van-e gyógyszer allergiája. Anyukám 67 éves többszörös krónikus beteg, kb. 30 évvel ezelőtt egy antibiotikum allergiás reakciókat váltott ki, de nem voltak valami komolyak, mindössze ennyi történt.


Miután kitöltöttük a papírt közölték velünk, hogy így nem olthatják be itt (Rókus kórház) mert oltás után anafilaxiás sokk esetén nem tudják itt ellátni és legközelebb májusban fogják majd csak beoltatni egy másik oltóponton.

Nagyon ideges voltam, mivel ígyis január óta várunk az oltásra.


Adtak egy papírt arról, hogy ott jártunk és felvették az adatokat, de akkor azt ott nem néztem meg, csak a kocsiban amikor már hazafelé voltunk. A papírra az volt ráírva, hogy édesanyámat többször kezelték már kórházban anafilaxiás sokk miatt !!

Természetesen ilyen nem történt és nem is mondtunk ilyet, de már nem mentünk emiatt vissza.


Mással is történt már hasonló ?

Illetve elvileg azért kell oltás után még fél órát ott maradni, hogy anafilaxiás sokk esetén rögtön tudjanak intézkedni. Akkor ezen az oltóponton nem tudnak az ilyenekkel mit kezdeni?


Miért írtak olyat a papírra, amit mi nem is mondtunk? Valószínűleg be kellett volna oltaniuk édesanyámat úgy, hogy csak egy sima gyógyszerallergiája volt eddig?


Nem értem ezt az egészet.



2021. márc. 28. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező! Engem megtámadott az utcán évekkel ezelőtt egy bőnöző.Azt amit én elmondtam, és ami jegyzőkönyvbe felvettek az ugyanígy eltért egymástól. Igen van, hogy egy kis finomítás itt, egy kis rövídítés amott, és a végeredmény teljesen más. Sajnos! 😔
2021. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy ferdítést biztos nem írnak, vagy elírták! De a lényeg, hogy nem tudják kezelni az allergiás reakciót(amit nem értek). De akkor nem kezelték kórházban annak idején?
2021. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ez abszurd! Ha erről a kérdőívről van szó, amit ki kell tölteni: [link] Ezen rajta is van, hogy az antibiotikum-ALLERGIA nem kizáró ok az oltás felvételére! Egyedül ismeretlen gyógyszer vagy oltás által kiváltott ANAFILAXIÁS SOKK az. Valamit nagyon meg akartak úszni, hogy hazugságokat írtak le. Az édesanyádnak tuti hogy nem anafilaxiája volt, ráadásul az anafilaxiás sokk nem igényel kórházi kezelést, mindössze egy antihisztamin vagy adrenalin injekciót igényel, amit járóbeteg sürgősségin is beadnak vagy a mentős beadja, ha meg elkéstek ezzel, akkor az egész tárgytalan, mert otthagyta a fogát a páciens. A háziorvost mindenképp megkérdezném az esetről, hogy mit javasol, hogyan kéne kitölteni a lapot, hogy felfogja az oltópont is.
2021. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem elég nagy ferdítés az, hogy többször is kezelték kórházban anafilaxiás sok miatt.

Nem kezelték kórházban annak idején. Csak egy sima gyógyszerallergia volt.

#3 Nem értem akkor, hogy ezt miért csinálták. Arra is gondoltam már, hogy esetleg ilyen hazugsággal direkt küldtek el, hogy valami rokonnak tudják adni a fennmaradó oltást, mivel X időn belül fel kell használni.

2021. márc. 29. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan nem lehet, hogy egy kijelölt oltóponton nem tudják kezelni az esetleg az oltás által kiváltott anafilaxiás sokkot.
2021. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!