Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felül bírálhatja a háziorvosom...

Felül bírálhatja a háziorvosom a szakorvos tanácsát, diagnózisát? Hol kérhetek jogorvoslatot ha nem értek egyett a háziorvosommal? Történt már valakivel hasonló? Mennyi idő alatt jött helyre?

Figyelt kérdés
3hete térdkalácsom csúnyán beütöttem!Üzemi baleset!Nem vizesedik.Extensio teljes.Bursa rendkívül érzékeny.ilyenek vannak az anamnézis,kontroll bejegyzésekben.Szakorvos szerint a térdkalács alatti tömlő van begyulladva.Iszonyatosan fájt elején heteken kersztül!Flectort napi 3-4 +4-5 szem fájdalom csillapítót szedtem.most jelenpillanatban is éjyzakánként és ha nem megfelelően tartom a lábam akkor tédkalácsom érzékeny és folyamatos fájdalmat érzek főleg ha gugolni kell meg ha hosszú nadrág van rajtam és megnyomja a térdkalácsnál ha megfeszül!Vagyis még fájdalom csillapító mellett tudom mozgatni de nem fájdalom nélkül.Szakorvosok akik megvizsgáltak még 1-2 hétig pihentetést,természetesen fájdalom csillapítót,folyamatos kíméletes terhelést írtak elő!Háziorvosom pedig azonnal kiakar írni dolgozni mert nem látszik semmi és kirúgnak a munkahelyemről szöveggel nem veszi figyelembe hogy mit ajánlott a szakorvos.Üzemi baleset volt!t dolgozom és gép alatt,között kell gugolni,járkálni,néha az olajos zsíros tetején kell dolgozni,Létrán állni folyamatosan nem merem vállalni mert félek ezzel csak ártok még telejesen meg nem gyógyult térdemnek.CSak fájdalom csillapító szedésével tudnék dolgozni de akkor sem teljes bedobással mert bizonyos pontnál már úgy is érzem a fájdalmat.Ja a lényeg:Betartottam minden előírást,jegelem,pihentetem,kíméletesen használom.Tényleg szeretném ha helyre jönne nem maszekoltam mellette és őszintén lemondtam minden munkámat nehogy nagyobb baj legyen!Azt megtehetem hogy amikor úgy érzem hogy minden rendben akkor megyek vissza a háziorvosomhoz nem amikor ő úgy dönti el hogy ennyi volt.Érzésem szerint valóban a szakorvos véleménye helytálló miszerint 1-2 hét még kell hogy rendesen tudjam használni a lábamat.
2012. jún. 20. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A cégeteknél nincs üzemorvos? Ha van, vidd el neki a papírt.

A szakorvos írásba adta az 1-2 hét pihentetést? Ha igen, akkor egy háziorvos ezt semmilyen esetben sem bírálhatja felül. Ha nincs írásos bizonyítékod, akkor sajnos jogorvoslatra sem nagyon van lehetőséged.

2012. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Háziorvos ilyesmit nem csinál. És őt az sem zavarja, ha kirúgnak a betegállománya miatt a munkahelyedről. Szerintem téged ismer már az a házi-doki. És nekem is nagyon hamuka szaga van a dolognak.
2012. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!