Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nem kötelező védőoltás...

A nem kötelező védőoltás beadásáért minden háziorvos kér pénzt?

Figyelt kérdés

Az enyém 2000 Ft-ért ad be egy védőoltást. Kiakadtam. Megveszem a gyógyszertárban az oltóanyagot, asszisztens beadja, dokinak meg fizessek???

("kullancsos" védőoltásról van szó)


2010. aug. 19. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
keress egy ismerős ápolónőt, vagy asszisztenst aki beadja... ;)
2010. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 margoz ***** válasza:
Az orvosnak kell eldönteni hogy a szóbanforgó vakcina be adható e,ezt nem döntheti el,csak szakember,hiszen nézni kell hogy az illetö esetleg nem szenved valami betegségben vagy allergiás ezek mind befolyásolhatják a védőoltás hatásosságát.Katasztófális lenne ha mindenki csak ugy minden elözetes vizsgálat nélkül injekcioztatná magát vagy a gyerekét.A védöoltás amit a tb nem finansziroz annak az árát és a beadatását bizony ki kell fizetni,hiába a növér adta be,az orvosnak a munkája hogy felmérje és eldöntse be adható e.Ha valami baj lenne,nem a növért kérnéd számon,hanem az orvost,igaz?Ha pl.a gyermekem valamilyen kronikus betegségben szenvedne,akkor nem egy asszisztenst kérnék fel hogy döntse már el mit kell tennem,hanem egy orvost,de egészséges ember is orvoshoz fordul ilyen kérdésben.
2010. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
igen, nálunk a gyerek orvos is kért 1000 ft-ot a kullancs elleni oltásért.
2010. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy csak most reagálok.

Kullancsos védőoltásból nekem ez már a sokadik emlékeztető, eddig nem kellett fizetni. Persze az utóbbi időben bizonyára lett rá valami törvény, hogy az orvos kérhet érte pénzt.

És hogy meg is vizsgál előtte, hogy beadható-e? Szóval akkor ezért kéne fizetni. Ezek szerint nem mehetek be bármikor az orvosomhoz egy általános egészségi állapot felmérésre, csak ha fizetek?

Tudom magamról, hogy nem vagyok allergiás, jelenleg beteg sem. Maximum belenéz a torkomba, mér egy érnyomást. Köszönöm, ezt itthon ingyen is megteszem.

Van ismerős nővér, vele adatom be, és keresek másik háziorvost. Nem éppen ezért, más bajom is van vele, de ez most egy újabb löketet adott a váltáshoz.

2010. aug. 25. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes -
2016. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!