Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lányomnak MRI-re van időpont...

A lányomnak MRI-re van időpontja.Volt már egyszer,akkor pánikrohamot kapott közben és most retteg tőle.Tanácsokat várok.Mit tehetnék,hogy ne pánikoljon be?Azt mondták kb.30 perc lesz a vizsgálat.

Figyelt kérdés
Vettem már neki füldugót,de kipróbáltuk és nem olyan hatékony.HOVA tablettából adnék neki felet,de kontrasztanyagos MRI lesz,nem tudom kaphat-e ilyesmit.

2021. márc. 30. 09:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt érdemes az orvossal konzultálni, lehet e adni neki ilyesmit

Másrészt, mennyi idős a lányod?

2021. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi idős. A hova tabletta nem zavar be a kontrasztanyagba. Van aki frontinnal megy, azért kérdeztem hány éves a lányod.
2021. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
és megnyomta a pánikjelzőt? nézd, eredmény akár 10 másodperc alatt is születik, ő pedig biztos volt bent vagy 5-10 percet is tehát azt is el lehetne kérni, ami akkor készült, hiszen majdnem teljes képet ad. koponya MRI? az 20 perc, én voltam.én is nagyon kísértésben éreztem magam a pánikjelzővel mert féltem hogy közben megfulladok alatta de kibírtam.
2021. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Beveheti a tablettát. Én is ilyen parás voltam, azóta már volt kb. 30 mr vizsgálatom, már egyáltalán nem zavar. Régen mindig bejött velem valaki, menjetek be vele. Amúgy sokkal kellemetlenebb vizsgálatok vannak, mint az mr, de én is csak akkor fogtam fel, amikor már átestem más, komolyabb vizsgálatokon.
2021. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Tudom,hogy az MR pontosabb de nem lehetne CT-t kérni? Az nem zárt és hamarabb is megvan.

Az MR tényleg rossz én egyszer voltam natív koponya vizsgálaton de elgondolkoztam hogy megnyomom a gombot és szedjenek ki.

Igazából ha bepánikol nehéz bármit is tenni.

2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hany eves? Az altatas kizart? Esetleg venas Dormicum? Az kiuti pont annyi idore.
2021. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A zaj volt a probléma? Milyen füldugót vettetek? Ha szivacsot (patikai 100 Ft-os narancssárga), azt jól helyeztétek be? Nézzetek utána, mert nem igaz, hogy nem használ, csak jól kell berakni. De ez magától nem megy, utána kell nézni. Ha nem szivacsot, akkor meg próbáljátok ki ezt a fajtát, mert tényleg nagyon hatékony.
2021. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszéljétek az orvossal hogy mit tanácsol.
2021. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

16 éves.Pánikbeteg és klausztrofóbiás.Igen,a gyógyszertári narancssárga füldugót vettem neki,de lehet veszek neki más félét.

A gond neki az hogy "be van zárva" és a nagy hang is.

2021. márc. 30. 16:48
 10/24 A kérdező kommentje:
Holnap felhívom az orvost aki a vizsgálatot fogja csinálni.Lehet a kontrasztanyag adásához nem járulok hozzá,mert ettől is nagyon fél,hogy rosszul lesz tőle.A beleegyező nyilatkozatra meg már most ráírtam nyomtatott betűkkel,hogy pánikbeteg,klausztrofóbiás...de mondani is fogom és be is megyek vele.Végig mellette leszek,fogom a kezét.Ha engedik akkor a barátja is bejön,fogja a másik kezét...
2021. márc. 30. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!