Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most tekintsünk el a vírustól....

Most tekintsünk el a vírustól. Amikor mennétek ilyen-olyan vizsgálatra, mert szükségét látjátok, az orvos így látja, akkor ezt munka mellett hogyan teszitek meg?

Figyelt kérdés

Nyilván vannak lehetőségek, váltott műszak, pihenőnap, magánrendelés munka után, csere a kolléganővel, lógás, táppénz, "elalvás" fél napra, elkéredzkedés, csúsztatás, szabadság, van még?

Én 8-16 között dolgozom fix-szen, 1 műszakban H-P között, ha esetleg elindulok a vírus után, akkor hogyan tegyem meg? Vagyis, ha nemis én, de Ti az előzőekből "válogattok"?



2021. márc. 25. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha orvos küld, akkor kell tudnia adni igazolást is róla.
2021. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én magánrendelésre járok munka után. Két orvoshoz nem tudok magánban menni a szakterület jellege miatt, ilyenkor szólok a főnökömnek, hogy orvoshoz van időpontom és gond nélkül elenged arra a pár órára. Elég sok túlórám van rendszeresen, amit azzal kompenzál, hogy rugalmas az elintézendő ügyekkel kapcsolatban.
2021. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Valami idióta 100 éve kitalálta, hogy az orvosok mások munkaidejében rendeljenek és azóta nem mernek hozzányúlni.
2021. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szakrendelő is, a hatiorvos is nyitva van min. 1 napon 19-ig. Addig csak odaérek. Amúgy első körben megpróbálnám meg beszelni a főnökkel, hogy máskor ledolgolgozom, ha nem, akkor csere valakivel.
2021. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagyok abból a szempontból hogy kórházban dolgozom. Ha szakrendelesre kell menni akkor odatelefonalok hogy mikor ugorhatok át munka közben. Ha háziorvoshoz az szívás, akkor szabadság.
2021. márc. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3#igen, ezen én is gondolkodtam, hogy miért "csak" munkaidőben rendelnek. De még ha munkaidőben... du 16-ig ritkán van rendelés, nyilván általánosítok, egyik helyen van, másik helyen nincs. Viszont én nagyon kevésszer voltam vizsgálaton, szemészeten igen és - mint a fehér holló -nőgyógyászaton, magánban egyáltalán nem szóval nem emlékszem délutáni rendelésre. Viszont a nőgyógyászati rendelés 6-kor kezdődik. Ezen nagyon meglepődtem. Voltam 7-re, de voltak előttem, talán nem véletlenül. Nyilván ki lehet bírni egy ilyen hajnali időpontot is, de azért ez is sok mindentől függ, autó, busz, távolság, stb.

Még az jutott az eszembe, hogy ha lenne csak délutáni rendelés, hogy pl. csütörtökön 14-20 között, akkor vmikor estefelé már túlórát kellene fizetni az orvosnak, asszisztensnek. Így viszont pénteken nem tudna reggel kezdeni. Lehet, ezért sem jellemző a du-i rendelés. Gondolom, a magánrendelés van munkaidő után, két helyen nem lehet az orvos.

A háziorvos van nyitva 18-ig hetente 2x, 19-ig a fertőző páciensek mehetnek.

4# szemészeten soha nem voltam 18-kor, pedig megyeszékhelyen lakom. De mint, írtam, biztos rendelő válogatja.

5# de miért kell szabi a háziorvoshoz? Vagy messze van? Úgy értem, ha nem x lelkes faluról van szó, csak van késő du-i rendelés, 18-ig legalább.

2021. márc. 28. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahol emberekkel foglalkoznak (orvos, de pl hivatali ügyintézés, fodrász stb) alapnak kéne lenni, hogy nem akkor vannak nyitva, amikor a páciens melózik.
2021. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# a hivatali ügyintézés a másik, a bankok meg csak a plázákban vannak nyitva hétvégén. A fodrászok azért nyitva vannak, ok, nem adnak számlát, de oda lehet menni 19-ig. Lehet, a magánháznál nem, de aki üzletben dolgozik, ott szoktak sokáig nyitva lenni és nemcsak a plázákban.
2021. márc. 28. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért kell szabi a háziorvoshoz mert délelőtt rendel csak.
2021. márc. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!