Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyna kell elképzelni ezt az...

Hogyna kell elképzelni ezt az orron át történő covid tesztet?

Figyelt kérdés
8-án lesz nálunk munkahelyen teszt (nagy örömömre). Na most a kérdésem az volna, hogy ezt hogyan kell elképzelni? Bedugnak egy fültisztítót az orromba? Vagy valami pálcikát? Mennyire fáj ez, meg mennyire mélyen dugják be? Meg félek attól, hogy esetleg kihúzzák vele a taknyomat és az meg milyen már? 🤔

2021. ápr. 2. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fültiszítónál jóval hosszabb, de egy ahhoz hasonlító, steril pálcával csinálják. Orrot fújni több okból is ajánlott előtte. Normál esetben nem fáj, de mivel az orrod elég érzékeny belül, marha kellemetlen tud lenni. Viszont csak pár másodperc az egész. Itt van róla egy elég jó rajz: [link]
2021. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Olyasmi, mint a fültisztító, igen. Ha jól csinálják, akkor egyáltalán nem fáj, viszont csiklandoz egy picit. Nekem a szemem lábadt könnybe tőle, és kicsit olyan volt, mintha tüsszenteni kéne. Mire kezdtem volna elgondolkodni, hogy "na, biztos most következik a sz.rabbik része", addigra már mondta is a hölgy, hogy készen vagyunk. Ne félj tőle!

Ja, és szoktak is szólni, hogy előtte alaposan fújja ki az orrát az ember. :)

2021. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pcr teszt nekem nem fajt, mikor az orromban csinaltak, az antigennel viszont jol megszurtak, fel oran at konnyezett a szemem es tusszogtem
2021. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
A pálcika kb. 15 centis, olyan a vége mint egy picike fésű vagy szempillaspirál. Ezzel konkrétan végigfésülik a nyálkahártyát felfelé és lefelé hogy beleragadjon a cucc. Annyi hogy előtte fújj orrot, aztán amikor bedugják, szép lassan a szádon kezdj lélegezni. 10 másodperc alatt van általában kész, legalábbis mi mindig úgy vettük az ilyet hogy befelé számoltunk ötig és kifelé is ötig mert nem szabad se túl gyorsan, se túl lassan csinálni. Maga az érzés olyan mintha tüsszentés készülődne, érdemes a nyelvedet a szájpadláshoz szorítani közben, az is csökkenti ezt az érzést.
2021. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Ne haragudj én pontoztalak le véletlenül, görgetéskor beakadt a telefonom és gombnyomásnak érzékelte, hogy húztam az ujjam.. 😏

2021. ápr. 2. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Többféle teszt van már. Az orrgaratból történő mintavétel esetén ütközésig fel kell dugni a pálcikát és ott megcsavarni 5-ször, de ez sem fáj, inkább kicsit irritáló és könnybe lábad az ember szeme (én minden héten csinálom magamnak). Van már olyan is, ami kevésbé invazív, csak orr alsó részéig kell dugni mindkét orrlyukba 2-3 cm-re és ott kell körkörös mozdulatokat tenni.
2021. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
#5, semmi gond :-)
2021. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!