Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell tennie annak, akinek...

Mit kell tennie annak, akinek egy második (10 napon túli) COVID-tesztje is pozitív lett?

Figyelt kérdés
Nekem 3 héttel az első után a gyorsteszt negatív, de a laborteszt pozitív. Nem nagyon tájékoztatnak, hogy akkor most mit tegyek?

2021. ápr. 16. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A karantén meghosszabbodik újabb 10 nappal, a negatív tesztig
2021. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

fertőzés után még 3-5 hétig pozitív a PCR teszt. Ezért nem is tesztelnek utána sehol.

Azt mondják 10 nap, min. 3 nap tünetmentes, aztán menj amerre tudsz.

A fejlett orvostudomány nem tudja megmondani, ilyenkor fertőzöl-e.

2021. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

1-es

Dehogy hosszabbodik meg. A karantén feloldása nincs negatív teszthez kötve. Nem is tudom minek végzik.

2021. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az aktuális szabályokat nem ismerem, de egy időben azt mondták, hogy közönséges földi halandók 10 nap után szabadulnak a karanténből akkor is, ha a PCR még pozitív, de tünetmentesek. Ennek az az oka, hogy ilyenkor már nagyon kicsi a valószínűsége, hogy fertőzőképesek legyenek, a teszt az inaktív vírustöredékeket mutatja ki. Nem is végeztek második tesztet.


Kivétel az egészségügyi dolgozók, akik csak negatív teszttel mehetnek vissza dolgozni. Náluk ez fokozott óvatosság.


De ez hónapokkal ezelőtt volt, hogy most is így van-e, azt nem tudom.

2021. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!