Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy barátomnál pozitív...

Ha egy barátomnál pozitív lett az első Covid-teszt, meg kell várnom, míg meglesz a második is, míg engem is tesztelhetnek ingyenesen?

Figyelt kérdés
Múlt héten valószínüleg egy buliban kaphatta el, mi pedig azutáni nap találkoztunk. Nekem szerencsére enyhébbek a tüneteim, de nem akarom, hogy az egesz csalad bepanikoljon, meg penzem sincs jelenleg hogy sajat zsebbol kifizessem a teszteket. Szerintetek varjak, amig meglesz a masodik tesztje?

2020. szept. 1. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Minek kell 2. teszt ez csak akkor kell ha negatív tudtommal


Elvileg téged is tesztelni kell és 2 hét karantén..


Vagy rosszul tudom?

2020. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig téged is tesztelni fognak, addig meg két hét karantén is jár mellé.
2020. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erre lennek kíváncsi, hogy meg kell-e varni a masodik tesztet, mert sokszor 1 teszt nem ad megbizhato eredmenyt. Plane hogy neki tunete sincs.
2020. szept. 1. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hamis pozitívat elvileg nem adhat, csak hamis negatívat.
2020. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A negativ teszt nem biztos, hogy negativ. De a pozitiv mindenkepp fertozes. Csak a jozan eszedet hasznald, konyorgom. Covidos vagy, terjeszted, es barmilyen tunetmentes vagy, a csaladoddal maris fertozoek vagytok. Innentol fogva masokra veszelyesek. Ha van tunet, akkor nem ket het ovatossag, hanem amig el nem mulik. De legalabb a Google-ba ird be!
2020. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha le se teszteltek, mibol allitod, hogy az vagyok? Enyhe tunetek alatt orrfolyast ertek peldaul, ami havonta egyszer velem mindig elofordul. Viszont ha most mindenki hirtelen bepanikolna, mert hogy egy ismerosom covidos, akkor nem lenne penzkereso a csaladban. Ezert vagyok teljesen elbizonytalanodva.
2020. szept. 2. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg felhívhatnád a háziorvost vagy a covid-appon keresztül is érdeklődhetnél...
2020. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5-ös: en valoban elkaptamxel is izolaltam magam. Szerencsere csaladom negativ, nem kaptak el tolem. Par nap es mar en is mehetrk isten hirevel.
2020. szept. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!