Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha fiatal, egészséges emberkén...

Ha fiatal, egészséges emberként most regisztrálok az oltásra, nagyjából mikorra számolhatok vele, hogy megkapom?

Figyelt kérdés
Illetve még egy kérdés: vissza lehet utasítani az oltást ha nem szimpatikus amire behívnak és másikat szeretnék? Hallottam már ilyenről. Ez hogy zajlik?
2021. ápr. 17. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyok (mindjárt 19), és még kb februárban regisztráltam. Tudtommal én is egészséges vagyok teljesen (szóval nincs tudomásom semilyen krónikusnak számító betegségről). Április elején kaptam emailt, hogy annak a hétnek a végén megkaphatom a szputnyikot, ha kérem. Kértem, de végül fel se hívott a doki, nem kaptam meg (de megértem, 18 évesen nem is nekem kéne még kapnom, amíg 50 évesek sincsenek beoltva mind). Most tegnap hívott, hogy hétfőn kaphatok astrát, ha kérem. Ezt is kértem, kikérdezett, hogy van-e/volt-e akut betegségem az elmúlt 2 hétben, van-e krónikus betegségem, terhes vagyok-e, szoptatok-e, kb ennyi. Kérem-e? Elmondtam, hogy miért gondolkozom, mondta, hogy nyugodtan döntsem el, de végül kértem. Simán mondhatod, hogy nem kéred azt, amit felajánlanak, de akkor valószínűleg várnod kell mire más oltáshoz jutsz. Ez lehet 1-2 hét, de 1 hónap is.
2021. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy pl a 40 éves bátyám már be van oltva (meg a szüleim is), de a 35 éves nővérem még nincs.
2021. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 ismerősömet is behívták a héten oltásra a héten 20asként, hogy semmi bajuk és az elmúlt 1-2 hétben regisztráltak csak. Én aznap regisztráltam, amikor ez lehetséges lett, vannak betegségei és a mai napig nem keresett senki. Én is 20as korosztály vagyok amúgy, ez teljesen ad hoc alakul:D
2021. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hamarabb, mint én:(

20 éves vagyok, januárban regisztráltam, azóta le se kakálnak

2021. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy sok függ attól is, hogy hány ember van a háziorvos praxisában (vagy hogy mondják ezt).
2021. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem egy huszonéves, egészséges ismerősömet beoltották már, a mi körzetünkben várhatóan min. még egy hónap, mire sorra kerülök, 40 éves vagyok, és bár van krónikus betegségem, ezt hivatalosan nem veszik számításba. A háziorvosi körzethez tartozók számától, koreloszlásától, betegségeitől, meg a háziorvos hozzáállásától függ.
2021. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, hasznos volt mind!
2021. ápr. 17. 19:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!