Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel küzdjem le a covid...

Mivel küzdjem le a covid oltás miatti félelmemet? Még a suliban volt egy negatív tapasztalatom (elájultam 1 percre) azóta nem voltam oltáson és azóta nem merem oltatni magam, pedig most előny lenne.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Garantálom, hogy annyit sem érzel belőle, mint egy szúnyogcsípés.

Családi, baráti kör és személyes tapasztalatból mondom.

2021. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Miért, ha elájulsz, akkor mégis mi lesz? Semmi. Akkor meg? :D
2021. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Tudsz különbséget tenni elájulás és esetleges halál között??!
2021. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Ajulj el megint. Leultetnek, magadhoz tersz. Ezen ne muljon.
2021. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Erre csak azt tudom írni, hogy a félelem legyőzésének egyetlen módja van: szembe kell vele nézni!

Először is ülj le egy nyugis helyre, és gondold végig, hogy reális-e a félelmed?

Történik-e valami komoly bajod, ha egy kórház közepén elájulsz? (Nem)

Lesz-e bármilyen negatív hatása rád nézve ennek? (Nem)

Tudom, hogy esetleg a megszégyenüléstől félsz, de erre van az a jó kis modás, hogy "Vannak emberek, akik úgy élik le az életüket, hogy azt figyelik, mit szólnak majd mások. És végül mit szóltak?"

Miután rájössz, hogy még ha elájulsz is, akkor sem lesz semmi baj, az emberek megértőek, és segítőkészek lesznek veled, és azért vannak ott, hogy segítsenek neked, akkor ezen túljutsz ;-)

Utána pedig szembe kell nézni a félelemmel.

Először azon a nyugis helyen képzeld el a szituációt! Minden részletével együtt.

Bemész a kórház ajtaján, találkozol egy katonával, aki megméri a lázad, ad egy papírt, és megkér, hogy használd a kézfertőtlenítőt, majd elirányít az oltás helyére. Ott le kell adnod a kitöltött papírt, kicsit sorban állni. Bemész a váróba, ahol (nem lehet tudni, mennyien), de lesznek emberek.

Általában a katonák, vagy kórházi személyzet név szerint szólít, hogy mehetsz az oltásért. Utána lecsüccsensz egy székbe, szemben egy kedves, türelmes orvossal, aki feltesz pár kérdést az aktuális állapotodról. Utána megkapod az oltást, amit a legtöbb ember szó szerint nem is érez meg, annyira vékony a tű, és kicsi a dózis. Leragasztják a bibit, és mehetsz egy 20 perces megfigyelésre vissza a váróba. Kiadják a papírod, és mehetsz dolgodra.

Ha a bejáratnál a portásnak/katonának megmondod, hogy ájulós típus vagy, akkor szerez valakit melléd, aki segít. Sokan vannak ilyesmi érzésekkel, nem vagy egyedül vele, emiatt nem kell aggódnod!

Szóval gondold végig a szitut, és addig gyakorold, amíg a gondolatot megszokod annyira, hogy semmi ellenérzésed sem lesz.

Amikor élőben ott leszel, ez segítségedre lesz.

A maszk alatt senki nem fogja látni, ha mormolod magadnak, hogy "minden rendben van, jól vagyok!" Figyelj a nyugodt légzésre (4 ütem orron be, 2 ütem szájon ki)


De tényleg minden rendben lesz!

A fenti módszert én nagyon sokszor alkalmazom, mert bár nem nagyon hihető a fizimiskámon, de sok dologtól én is félek, viszont meg kell csinálni mindenképpen, szóval nincs olyan, hogy nem csinálom meg. Ezért szoktam ezt a módszert alkalmazni, és már nem is kell végigcsinálni, csak a reflexet elindítani, és már megy is, egy kis tenyérizzadással megúszom, és végre tudom hajtai a feladatot ;-)

A kórházban a katonáknak meg teljesen nyugodtan szólhatsz, mindenki segíteni fog, ez biztos!


Nagy levegő, indulás! ;-) Bátorság!

Szólj, ha túlvagy rajta!

2021. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Én is ájulós vagyok, rá is fogom írni a nyilatkozatra, hogy majd figyeljenek rám. Szerdán megyek. Eddig mindig rosszullettem vérvételnél, oltásnál mindennél. De orvos adja be az oltást elvileg, nagy baj nem lehet, plusz kórházi oltópontra megyek.
2021. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
#6 Ez a beszéd pajti! Így is kell ezt csinálni! :-)
2021. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Igen, a kitöltött papír alatt a hozzájáruló nyilatkozatot értem. A nevet légyszíves nyomtatott, nagyon szép, olvasható betűkkel írd, vagy online, géppel töltsd ki, hogy biztosan olvasható legyen, a szemek már gúvadnak a kézírások olvasásától ;-)
2021. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Erre azért nem tudok választ adni, mert eddig csak pár esetben fordult elő, hogy nem volt telefonszám, amit a körzeti tudott volna hívni. Akkor volt gond, ha a háziorvosnál a kartonon rossz szám volt megadva, vagy a regisztrációkor mondjuk az előhívót elütötte valaki.

El tudnak érni, mindent ki lehet "nyomozni",de légyszíves tedd inkább minél könnyebbé az elérhetőségedet!

Ha valaki adatot akarna lopni, azt enélkül is vígan meg tudja tenni, teljesen mindegy. Most a te érdeked elsősorban, hogy könnyen elérhető legyél.

2021. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy előny lenne?!
2021. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!