Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon felek a covid oltastol,...

Nagyon felek a covid oltastol, meg a sulibol van egy rossz emlekem, elajultam, azota felek. Ezert nem regisztraltam az oltasra eddig, pedig mar reg tul lehettem volna rajta. Egyedul rossz lenne elmenni. Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 08:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Valaki?
2021. ápr. 23. 08:53
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a COVID oltástól félsz vagy általában az oltásoktól?
2021. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyertelmu h most a covid oltastol, de amugy altalaban is. Ennek egyertelmunek kellett volna lennie. Fura a kerdesed
2021. ápr. 23. 08:57
 4/18 A kérdező kommentje:
Valaki?
2021. ápr. 23. 09:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg! Gyerekkoromban a suliban én is rettegtem az oltásoktól. Felnőttként már egészen más. Meg se lehet érezni azt a kis szúrást. Csak lazítsd el a karod, amikor szúrnak. Utána ott kell maradni 15-30 percig, hogy biztosan nem alakul ki allergiás reakció. Nem hallottam róla, hogy előfordult volna ilyen. Ahol voltam oltáson, ott mondták is vkinek, aki kérdezte, hogy náluk még egyetlen ilyen eset sem volt.

Oltás után lehet, hogy semmit nem érzel majd belőle, de lehet, hogy picit fájni fog a karod, esetleg 1-2 napig fáradtabb lehetsz, vannak akiknél hőemelkedést, esetleg lázat vált ki. Legyen otthon lázcsillapítód, és úgy tervezz, hogy lehetőleg az oltás után 1-2 napig tudjál otthon pihenni. De lehet, hogy semmi szükség nem lesz rá.

Tudod már, hogy melyik vakcinát fogod kapni?

2021. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ájulós vagyok, de hétfőn beoltanak és már örülök neki. Biztos kellemetlen, de csak egy pillanat az egész.
2021. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig rosszul voltam a tűtől, a vérvételt sem birom. Az oltás viszont nem fájt, és egy pillanat alatt beadták. Szinte semmit sem lehet érezni.
2021. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is félek az oltásoktól, a látványát se bírom, szeretném, ha valaki velem jönne, de nem tudom mennyire engedik meg.
2021. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

#8 nem nagyon lehet kísérőt vinni. Legfeljebb kint várhat meg az épület előtt, ha úgy is megnyugtató. Annyit próbálhatsz meg, hogy amikor hívnak az oltásra, rákérdezel, hogy mehet-e ugyanakkor a még nem oltott párod, barátod, tesód stb. Házastársak szoktak egyszerre menni, az sok helyen megoldható.

Egyébként pedig gyerekes dolog félni az oltástól, és teljesen alaptalan. Gondolj arra, mennyivel félelmetesebb, kellemetlenebb, fájdalmasabb lenne a vírust elkapni.

Ami a tű látványát illeti, ne nézz oda, és meg van oldva.

2021. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9-es: egy kísérő mehet. Szerinted például a tolószékes öregeket hogy viszik be?
2021. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!