Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyirokcsomó rosszindulatú...

Nyirokcsomó rosszindulatú daganatom volt!! A 3.-Kemoterápiás kezelést kapom, de a kezelés után, annyira szurkál a kezembe, ujjaimba, hogy kibírhatatlan! Mílgammát szedek, 2.-/ naponta, de nem használ!! Tudnátok valamit tanácsolni??

Figyelt kérdés

#"Kemoterápia"
2021. ápr. 27. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom!

Ez valószínűleg toxikus neuropathia. Orvosod tud erről?

Ha az, a Milgamma is használni fog, idővel. Fájdalomcsillapítókat (NSAID)

egyes antiepileptikumokat, klasszikus (triciklikus) antidepresszánsokat, lidocain tapaszt is szoktak rá adni + ritkán durvább fájdalomcsillapítókat is adnak rá, plusz egyes szívgyógyszerek is (pl.: mexiletine) használhatnak rá. Egyéb terápia is szóba jöhet (pl.: TENS, relaxáció, stb.)

Már nem kapsz semmilyen citosztatikumot?

Csak, mert előtte a kiváltó okot kell megszűntetni.

Ha már nem kapsz, akkor valószínűleg elég lesz önmagában is a Milgamma, esetleg fájdalomcsillapítóval kiegészítve. EZ hónapokig is eltarthat, mivel az idegeknek kell némi idő a regenerálódáshoz.


Jobbulást!

2021. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!! Még van, 9 kezelés, ami 2 napos!! A doki, tud róla,a Milgammát ő javasolta!!
2021. ápr. 27. 19:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kiírásod, én is rettenetesen sajnálom. Jobban vagy azóta? Én is szedem a Milgammát, de tényleg több idő kell mire érzed a hatását. Én mondjuk “csak” idegfájdalomra” szedem, ami az egész testemre kihat, de nekem életmentő. Majd írd meg azért, hogy segitett e bármi is. Érdekel.
2021. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
12.-ből, a 4.-et most kaptam!! A tünetek, maradtak... A doki azt mondta, hogy a 6.-után átnézi a leleteket és csökkenti az adagot, ha nincs javulás!!
2021. máj. 20. 21:27
 5/15 anonim ***** válasza:
Reméljük lesz javulás...
2021. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hogy vagy?

Nekem is rosszindulatú nyirokcsomó daganatom van, most derült ki és rettenetesen félek a kemoterápiától. Remélem minden rendben van veled!

2021. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagytok.
2022. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
?*
2022. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, én (6-os) jól vagyok :)


A kemot is túléltem, 3 hónapos kontrollom is jó lett, tegnap voltam a dokinál, úgyhogy én nagyon boldog vagyok. Remélem a kérdező is jól van.

2022. okt. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Örülök neked!! Mennyi ideig kell még ellenorzesekre járnod?
2022. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!