Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire igaz hogy orvosi...

Mennyire igaz hogy orvosi ellátáshoz kell vagy covid teszt, vagy oltás igazolvány?

Figyelt kérdés
Sebeszetre kellene mennem. Lábamat műteni.
2021. ápr. 29. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben a befekveskor csinálnak covid tesztet. Legalábbis amikor anyámat műtötték tavaly akkor így volt. Talán a befekves előtt pár nappal és a műtét előtt kB. 2 nappal csináltak
2021. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hellmano ***** válasza:
93%
Én azt mondom ezt nem tehetik meg, mert az oltatlan is ugyanannyi tb-t fizet, mint az oltott és amúgy sehol nem is láttam ilyent, hogy kellene alapellátáshoz az oltás megléte... de én már semmi nem csodálkoznék, amit művelnek ezek, bármi kitellik tőlük!
2021. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Őszinten megmondom annyi a bajom, hogy elég makacs korombenovesem van vadhus nőtt rajta és eléggé fáj, kizárólag sebeszetre mennék. Kérlek szépen írjátok konkrétat ez ügyben köszönöm szépen A választ mindenkitől, illetve a segítséget. Minden segítség jól jön.
2021. ápr. 29. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Az alap orvosi ellátáshoz nincsen szükség oltási igazolványra! Ha a beavatkozás jellege megköveteli, akkor csinálnak előtte egy covid tesztet.
2021. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A bentfekvéshez kell Covid teszt, akkor is, ha oltva vagy.

A napokban olvastam, elvileg újraindítják az egynapos sebészetet, oda vagy védettségű igazolvány kell, vagy Covid teszt.

2021. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

#2: Miért nem tehetik meg? Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ha bemegy a kórházba, minél kisebb eséllyel fertőződjön meg!

Vannak osztályok, ahol immunhiányos betegek fekszenek, ha mellé fektetnek valakit teszt nélkül, oltatlanul, csak mert "nem tehetik meg", akkor azzal kb meg is ölhetik, ha az illető fertőzött.

Az élethez való jog minden más jogot felülír!

Persze, az oltás nem kötelező. De aki nem oltat, és nem esett át rajta, attól szerintem igenis elvárható a negatív teszt.

2021. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Pl. azért, mert az eü személyzetnek sem volt kötelező. A sebészeknek biztos nem. Vagy neked a dokik is mindig bemutatják a saját igazolásukat, mielőtt kezelnek?

2021. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Gondolj csak bele mennyire abszurd ez a kérdés: ha bármi bajom van és neadjisten kórházba kell mennem sürgősen stb. És megtudják, hogy nem vagyok beoltva. Akkor azt mondják, hogy hát sajnáljuk, látom, hogy ömlik a vér a fejedből, de nem fogunk ellátni?
2021. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

#8: Azért nem abszurd, mert úgy van a kérdésben is: Covid teszt vagy oltás.

Tehát aki nem kapott oltást (vagy nem esett át rajta), annak Covid teszt. Az antigén gyorsteszt pár perc alatt megvan. Ha pozitív, akkor is ellátják, de Covid kórházba viszik, nem teszik be az egészségesek közé.

2021. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

A védettségi igazolvány megléte nem feltétele a kórházi ellátásnak. Akár oltott az adott személy, akár nem, egynapos sebészetnél kötelező a covid tesztet.

A 8#-as által leírt sürgősségi/baleseti ellátásnál nincs covid teszt, csak lázmérés.

2021. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!