Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az üzemorvos látja az EESZT-t?

Az üzemorvos látja az EESZT-t?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem van, hogy pszichiátriai betegségem van, viszont mind a háziorvos, mind a kórház kiadott rólam munka alkalmassági igazolást. Elviszemm magammal ezeket a vizsgálatra. Az interjún ezeket nem emlitettem, lévén, az orvosokat köti a titoktartás. Volt már rá nem egy példa, hogy felvettek igy is, szellemi munkára és csináltam is rendesen (évekig). A leszázalékolásomban benne van, hogy dolgozhatok napi 8 órát és most a kerestkorlátot is eltörölték. Ha nem látja az üzemorvos az EESZT-t (egy vérvételen rajta van a diagnózisom) akkor kötelességem-e elmondani, illetve elutasithatja-e a felvételem? Egyszerű irodai munkáról van szó.
2021. ápr. 30. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen látja.
2021. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor ez van, viszek mindent a vizsgálatra aztán lesz ami lesz!
2021. ápr. 30. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az üzemorvos látja az EESZT-be feltöltött dokumentumokat, kivéve HIV/AIDS, a szexuális úton terjedő betegségekkel, a pszichiátriai, illetve az addiktológiai kezelésekkel összefüggőeket. Ezeket csak az adott területen dolgozó szakorvosok látják.

A háziorvosi ellátást, vérvételeket, képalkotó vizsgálatokat... az üzemorvos is látja.

A diagnózist nem kötelező elmondanod. Az, hogy az üzemorvos elutasíthatja-e a felvételedet, az a munkakörrel szemben támasztott eü. követelményektől függ.

2021. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2 éve benne voltam egy orvosi szoftver fejlesztésében. Ilyen adat lekérdezéséhez indoklást kellett külön megadni, amit gondolom kivizsgálnak ha kell. Pl elájultál és sürgős ellátásra van szükség, de csakúgy nem kérdezheti le.
2021. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4# ez így igaz, még a kérdező is látja a naplóban, hogy ki kérdezte le az adatait, de ez a pszichiátriai bejegyzésekre és egyéb érzékenyebb eü. adatokra vonatkozik. Egy szimpla vérvételi eredményt az üzemorvos is lát.
2021. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont be kell állítani, ha jól tudom a felületen, h mit engedélyezel, h lássanak.
2021. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kérdező, az adott vérvételi eredményhez való hozzáférést letilhatod mindenkire vonatkozóan. (Azt is beállíthatód, hogy pl. csak a háziorvosod láthatja.) Persze a korlátozás nem vonatkozik a különleges helyzetekre, amikor pl. sürgősségi beavatkozást kell végrehajtani vagy nem vagy eszméletednél. Akkor az adott szakorvos az összes korlátozást feloldhatja, így mindenhez hozzáfér.
2021. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tegnap átnéztem az EESZT-t és semmilyen beállitással nem tudtam letiltani a vérvételi eredményt. tud ebben valaki segiteni?
2021. ápr. 30. 14:49
 9/12 A kérdező kommentje:
egyébként is csinltat majd labort, engem csak az elmúlt vérvételi eredmény zavar, mert valamiért a háziorvos ráirta. Nagyon mérges vagyok ezért rá. Kicsit magas a koleszterin, nem is ezzel van a gond és persze szivesen részt veszek az újabb vérvételen is.
2021. ápr. 30. 14:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az EESZT újra működik, akkor leírom ide neked vagy privátban.
2021. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!