Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sokan azt mondjak, h laz...

Sokan azt mondjak, h laz ellen (nem covid) a hideg furdo a jo, sokan pedig azt, h a meleg furdo. Melyik az igaz?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hidegről tudok, de sosem próbáltam, nem vagyok lázasodós.
2021. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hideg fürdő, vagy kiállsz télen az udvarra kicsit levegőzni. Vagy csuklódra folyathatsz hideg vizet a csapból.

Viszont ezt amúgy ne úgy képzeld el, hogy jégkockákat teszel a vízbe, és úgy ülsz bele, hanem hogy melegben/langyosban megfürdesz, és szépen fokozatosan elhűtöd a vizet.

2021. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban amikor lázas voltam, akkor vagy hideg vizes lepedőbe csavartak vagy hideg vizes fürdő volt. A meleg vizet sose alkalmazták. Hol hallottad?
2021. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy meleg víz. Beleülnél a 40fokos vízbe 40fokos lázzal valószínű eszméletvesztés lenne a kimenetel.

Egyébként ez nem azt jelenti hogy jéghideg vagy valami.

Nem kell 18-20fokos vízben lenni.

Annyi hogy már érezd hogy hűvösebb.

Egyébként én is levegőzni szoktam kint amikor már hideg van, hidegvizes borogatás a bokán, csuklón, homlokon

2021. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!