Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felírhatja-e a házi orvosom...

Felírhatja-e a házi orvosom azt a gyógyszert, amit legutóbb egy magán praxisban dolgozó szakorvos írt fel?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
természetesen nem
2021. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az első nem tudom, miről beszél, hát hogyne írhatna fel bármit, amihez a háziorvosnak jogosultsága van? Még a kérdést se értem! Csak azt nem írhatja fel, amihez kifejezetten szakorvos kell minden esetben, de olyanból nincs sok.
2021. máj. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, fogalmad sincs, mit írt fel neki, úgyhogy legalább ne vágd rá kapásból.


Kérdező, igen, attól, hogy magán szakorvos írta fel, ha nem olyan, amihez szakorvosi javaslat kell, felírhatja.

2021. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy szakorvosi javaslathoz kötött-e a gyógyszer. Ha nem, akkor minden további nélkül felírhatja. Neten utána tudsz nézni.
2021. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Néhány hete a férjemnek magánban írtak fel gyógyszert és 3 hónap után kontroll. Viszont csak egyhavi gyógyszert írt fel az orvos, így a férjem felhívta a háziorvost, hogy írja fel a folytatást is.
2021. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én esetemet írom: két betegség miatt külön-külön szakorvoshoz járok.

Az első kivizsgálás után a jelentésében megírta azt, hogy milyen orvosságot írt elő. Ezt bemutattam a háziorvosnak, aki ezt bejegyezte a számítógépébe.

Ezek után már a háziorvos is előírhatja, csak akkor a patikában többet fizetek. Háziorvos a recepten az első ablakocskába teszi az "X"-et, a szakorvos pedig az utolsóba.

2021. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok nekem linkelni egy olyan listát, dokumentumot, amiben megtalálhatóak a "csak" szakorvos által felírható gyógyszerek?
2021. máj. 2. 09:55
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

[link]


Ide beírod a gyógyszer nevét és mindent megtudsz róla.

2021. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!