Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covidon való átesés után...

Covidon való átesés után mennyi idő múlva lehet biztonságosan oltatni?

Figyelt kérdés
Családtagom covidos lett,és mi is elkaptuk,most van a karantén,de csak őt tesztelték le,mert "közeli családtagokat nem szoktak" ezért nem fogok az átesés végett védettségit kapni. Ill. nem is biztos,hogy elég védettséget szerzek az áteséssel,mennyi idő múlva szabad "ráoltani" gyógyulás után?

2021. máj. 8. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Korabban 3 hónap volt az ajánlás, de mióta van elég vakcina már nincs ez. Érdemes orvost is megkérdezni, de ha a tünetek elmúltak utána pár nappal már nagy eséllyel lehet. Haverom csütörtökön kapta a Szputnyikot, ugy hogy egy hettel elotte járt le a karanténja, és a normál oltási reakciokon kivul semmi baja nem lett
2021. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A 3 hónap szerintem inkább csak azért volt, mert a frissen gyógyultaknak még van antitestje vélhetően, és akkor már inkább azokat oltsuk, akinek nincs. De bajod nem hiszem, hogy lesz tőle.
2021. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen, a 3 hónap azért volt mert kevés a vakcina, és aki átesett nagy eséllyel védett
2021. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
2. Na, ez érdekes vélemény. Pont abból lehet gond, ha valaki el is kapta a vírust és rá is oltanak. De hát ahány ember, annyi vélemény.
2021. máj. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
4-es! Igen, ha a betegségre ráoltanak az veszélyes. De mivel az illető meggyógyult, így kb nulla az esélye, hogy a vírus még bennevan.
2021. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 4 hetet vártam a gyógyulásom után, tegnap megkaptam a Pfizert. Eddig egy enyhe fejfájáson túl semmi bajom sincs. :)
2021. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg több mint egy hete tünetmentes vagyok

Egyik nap fájt a fejem,de az közel sem biztos,hogy tünet. Nem szeretnék lemaradni a szputnyikról,mert eléggé fogy,vhogy jobban bízom benne,mint a többiben. Pfizerre nincs időpont jelenleg itt ahol élek. Szombaton mennénk kirándulni,mennyi az esélye hogy legöthesedek ha foglalok időpontot pl. Csütörtökre? Mert Szombat után nincs már időpont sajnos,de kirándulni szeretnék menni,akkor inkább várok jövő hétig,azon mem múlik,de félek hogy addigra meg elfogy a szputnyik. Pfizer tuti nem lesz,az itt sosincs :D

2021. máj. 26. 01:33
 8/10 A kérdező kommentje:
*karanténom lejárt 16.-n kb.azóta tünetmentes vagyok,de lázas stb..csak a karantén első napjaiban voltam
2021. máj. 26. 01:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem állítom, csak felteszem a kérdést: az ilyen idő előtti ráoltások nem fognak bonyodalmat okozni (akár hónapokkal, évekkel) később és ezt majd ráfogják magára a vakcinára?

Dr. Merkelytől és Dr. Szláviktól lehet kérdezni. (vagy a Kossuth Rádióban, vagy az M1-en). Háziorvos aligha ad választ.

2021. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nahh,sikerült foglalnom pfizerre : D
2021. máj. 28. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!