Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az emberek miért nem mennek...

Az emberek miért nem mennek el a második oltásra?

Figyelt kérdés

Szerdán oltottak be. Viszonylag későn mentem, késő délutánra volt időpontom. Az ott dolgozók közül többen is rázták a fejüket, hogy milyen dolog már ez, 80(!) oltás megmaradt.

80 ember nem jött el a második oltására. Én meg ültem ott, hogy miért nem.

Elfogadom, ha valaki nem oltatja be magát. De ha csak azért megy el az első oltásra (és veszi el más embertől a lehetőséget), hogy legyen kártyája, azt nem tudom megérteni.

Milyen más indoka lehet erre valakinek? Ha pozitívan állok hozzá, akkor mind a 80an utánam jöttek, vagy éppen közbejött nekik valami halaszthatatlan.

Ti hogy tudjátok tolerálni mások felelőtlen döntéseit?



2021. máj. 13. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ezért nem lett volna szabad rögtön az első oltás után kiszórni a kártyát.
2021. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

“ Ti hogy tudjátok tolerálni mások felelőtlen döntéseit?”


Úgy, hogy leszarom. Az ő teste, ő döntése.

2021. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Lehet eladni isztrálták az első oltásnál, és sok kártyára rossz időpontot írtak. Sok hibát elkövettek a nagy hajrákban.
2021. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kártya érvényességét a qr kód alapján nézhetik és elvileg, aki nem kap 2. oltást annak érvénytelenítik, de nyilván a vendéglátóhelyek nem fognak qr kódokat olvasgatni
2021. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
#2, ne haragudj, de nincs igazad. Mert félig beoltva is megkapta a kártyát, mert 80 oltóanyag pocsékba ment - és ez csak egy oltópont -, és mert talán másik 80 ember szívesen beadatta volna magának, de ők csak várnak...
2021. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert az első túlbuzgó önkéntes hullám utá már szinte mindenki csak az igazolvanyért oltatta be magát. Ezert lett kitalálva az igazolvány
2021. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Most őszintén, ki hibáztatja azokat, akiknek csak az igazolvány kell? A fiatal korosztályt pont annyira érinti a korona, mint máskor az influenza. Vagy még annyira sem. Nagyon ritkán hallani olyat, hogy valaki belehal, de máskor is szoktak 40 alatti emberek sajnálatos módon meghalni...szóval én totál megértem, hogy nem félnek tőle. Ha annyira durva járvány lenne, akkor ez a több mint egy év alatt már a lakosságot megtizedelte volna, ehhez képest még mindig (szerencsére) 1% körüli a halalozás. Ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni🤷🏼‍♀️
2021. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

7-es

Akkor most remélem szar lesz nekik, és letiltják a kártyájukat. És majd csak akkor kaphatnak, ha már mindenki elfogyott, mondjuk nyár végén.

2021. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
#8 neked mi hátrányod származik abból, hogy valaki csak egyszer oltatja magát? Te oltva vagy, nem kell félned a vírustól. Akkor?
2021. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

9-es

Nem vagyok oltva b+, mert elzárták előlem a Pfizert.

És szerinted csak az ellen kell mindig tiltakozni, amely személy szerint nekem okoz hátrányt. Ha nekem nem, akkor jóvanazúgy?

2021. máj. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!