Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hamarosan nem fog tovább...

Hamarosan nem fog tovább táppénzen tartani a háziorvosom. Hogyan tudnám megoldani hogy máshol átvegyenek?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a történet hogy volt egy komolyabb balesetem még februárban. Amiből jelenleg sem épültem fel, bármilyen hihetetlen is neki... Nagyon fáj a műtött kezem amire estem, kizárt hogy ezzel egész nap pakolni tudjak a raktárban majd! Jövő hét csütörtöktől keresőképessé nyilvánít ha tetszik ha nem, azt mondta.

Mi a teendő ilyenkor? Hol és ki tudna átvenni táppénzre engem? Ha esetleg fizetni kell érte az sem gond, nekem az egészségem az első és legfontosabb tényező!



2021. máj. 19. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos idő után csak szakorvos írhat/tarthat táppénzen, szóval gondolom az ortopédiára, vagy nem tudom pontosan hova kellene menned.
2021. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van.

1. Járóbeteg ellátás szakorvosa is táppénzre vehet, vagy ír javaslatot rá.

2. Kérhetsz felülvizsgálatot. Az államkincstár oldalán ezt írják;


Mit tehet, ha nem ért egyet a keresőképtelenség elbírálására jogosult orvos döntésével?

Ha Ön nem ért egyet a keresőképtelenség elbírálására jogosult orvos döntésével, a keresőképességének elbírálását kérheti az orvosszakértői feladatkörében eljáró kormányhivatal megyeszékhely szerinti járási hivatalánál, főváros tekintetében a XIII. Kerületi Hivatalnál (továbbiakban: járási hivatal).


Ezt a keresőképtelenség elbírálására jogosult orvosnál kezdeményezheti, aki kiállítja az Orvosi beutalót.

2021. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A háziorvosnak bizonyíték kell hogy táppénzen tartson. Menj el ortopédiára.
2021. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!