Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az oltoponti orvos semmit sem...

Az oltoponti orvos semmit sem kerdezett, ez normalis? Masnal is igy volt? Bajcsiba oltottak Pfizerrel.

Figyelt kérdés

A sorban allas vagy 1 ora volt, de maga az injekciot

Kb 20mp alatt lezavartak, semmit sem kerdeztek a betegsegeimrol vagy barmirol! Pedig be X-eltem, hogy igen kronikusbeteg vagyok, igen van gyogyszer erzekenysegem stb.

Nem kellett volna rakerdeznie, hogy megis mik a bajaim, milyen gyogyszereket szedek, mire vagyok allergias stb?

Ja az is fura volt, hogy osszvissz 10percet kellett oltas utan kint ulni, es ha hazafele a buszon lettem volna rosszul pl?!



2021. máj. 21. 17:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Úgy làtszik egyesek itt jòl elvannak tévedve!

Természetesen egyeztettem a hàziorvosommal, mivel a helyzetem nem egyszerű. Ő közölte a betegségeim okàn azt gondolja, hogy csak a pfizert kaphatom, de hangsúlyozta hozzàtéve, hogy majd az oltòponton lévő orvos eldönti, mert kifog kérdezni! Még az is lehet, hogy nem kapok semmilyen oltàst (autoimmun beteg vagyok többek között). Tehàt aki olyanokat ìr, hogy "miért lettem volna rosszul hazafele a buszon", meg "belefàradt az oltò személyzet a sok emberbe", "örüljek hogy kaptam bàrmit is" inkàbb maradjon csöndben és szégyelje el magàt!

Nekem több csalàdtagom is eü.s,

akik azonnal felhàborodtak, ahogy elmeséltem hogy jàrtam ma! Ugyanis a kontraindikàciò, amivel dobàlòztok itt, nem 5-10perc alatt lép fel. 5-10perc alatt az anafilaksziàs sokk léphet fel, de pl egy autoimmunbetegnél akàr egy òra is lehet, mire súlyosabb reakciòk alakulnak ki!

Ezt pedig igen is tudnia kell, még egy első éves orvostanhallgatònak is, ha pedig NEM, akkor odahìv vagy felhìv egy olyat, aki végzett, doktoràlt orvos és konzultàl vele! Ezt nem magamtòl szedtem, hanem az eü.s csalàdtagjaimtòl, hogy ez a protokoll ilyen esetekben!

Ergo szàmomra azòta màr vilàgos, hogy a Bajcsi oltòpont hibàzott és felelőtlen!

2021. máj. 21. 20:18
 12/16 A kérdező kommentje:
Egy szerencséjük van csak, hogy azòta tudtam konzultàlni hozzàértő olyan orvossal, aki megnyugtatott. Bàr ő is nehezményezte a történteket
2021. máj. 21. 20:27
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

10-es

Lehet, éppen mellettem ültél. :)

2021. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
Vihar a biliben
2021. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Az EÜ-s hozzátartozó esetek 99 százalékában a nagypofájú hozzá nem értő nővért jelenti. Pfizert és Modernát gyakorlatilag mindenki kaphat aki nem allergiás rá és éppen nem lázas, és rohadtul mindegy, hogy milyen autoimmun vagy egyéb betegsége van. Pont. Egyébként meg ha akartál ott kérdezni, miért nem kérdeztél, miért utólag jártatod a szád!
2021. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is beikszeltem hogy krónikus beteg vagyok de csak az allergiára kérdeztek rá én úgy gondolom azért mert amit kaptam ott nem volt kizáró tényező a krónikus betegség, de egyébként nekem se vett valami sok idslőt igénybe a dolog csak a várakozás meg a fél óra letöltés
2021. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!