Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradással átadható a COVID-19...

Véradással átadható a COVID-19 oltás?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy ha valamilyen okból kifolyólag kórházba kerülök, és vért adnak nekem akkor ha olyannak a vérét adják, aki be lett oltva, azzal átadható-e az oltás? Vagy nem is kaphatom olyannak a vérét aki be van oltva, vagy most hogy van ez?

2021. máj. 22. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem adható át. Az oltottak vérében lesz valamennyi koronavírus-ellenanyag, de ez kevés ahhoz, hogy nálad érdemi hatása legyen. Ha direkt összegyűjtik az ellenanyagot és beadják neked, az akut koronavírus terápiájában segíthet (passzív immunizálásnak hívják a módszert), de a hatás nem lesz tartós, maradandó védettséget nem szerzel. Ahhoz hasonlít ez, mint hogy pl. az oltott anyák csecsemői védetten születnek, de ez a védelem idővel csökken. Az anyatejen keresztül kapott ellenanyagok is hasonló elven segítenek egy kicsit.
2021. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

A férjem most volt vért adni.


Meg se kérdezték, hogy volt-e covidos, és hogy be van-e oltva.

Szóval hivatalosan nem tudják a vérről, hogy oltott emberé-e, vagy nem oltotté.


Amúgy érdekes a kérdésed... De szerintem ezt maximum valami immunológus tudná megválaszolni!

2021. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Maximum ellenanyag jutna át, annak meg csak örülhetnek, aki kapja. Az oltás elbomlik a szervezetben. Ugyanígy a vírus sem terjed vérrel.

Ugyanakkor nagyon ritka, hogy valaki teljes vért kapjon. Az adott vért három alkotóelemre bontják szét, és ezeket a vérkészítméményeket kapják meg a betegek. Ezért is mondják, hogy "adj vért, ments meg három életet"!

2021. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Huh nem szeretnék ilyen vért. Szerintem az ilyen oltást kapókat nem szabadna engedni vért vagy plazmát vagy szervet adni.
2021. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

#4: Miért?

És akkor honnan szeretnél kapni? Így is kevés a vér Magyarországon. Ha csak az oltatlanok mennének, akkor sokkal kevesebben lennének, hiszen ők vannak kevesebben. A másik meg: mint írtam, csak az ellenanyag megy át a vérbe. De ugyanez átmegy abból is, aki átesett a fertőzésen. Akkor őket is kizárnád a véradásból?


Akkor ki marad?


Hidd el, ha ott feküdnél leukémiásan, vagy egy gyomorvérzés után, és azt választod, hogy meghalsz, vagy megy beléd esetlegesen pár antitest, amitől semmi bajod nem lesz, hidd már, már nem aggódnál azon, oltottól van-e, vagy sem! ;)

2021. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Félsz, hogy átadják az oltást?
2021. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem legtöbben attól a dologtól félnek ami miatt megáll a mágnes az oltottak oltásának a helyén. Mi lehet az? És még mielőtt valaki kamuzni kezdene én is totál kamunak gondoltam, amíg nagy röhögcsélve a Pfizerrel beoltott kolléganőnket le nem teszteltük, kicsit sem kamu!
2021. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
😂😂😂
2021. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Még egy dolog amitől retteghetnek a oltástagadóink :D
2021. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Gondolom mikrobiológus vagy és megvizsgáltad az vakcinát, hogy mit adnak be neked, mert eddig senki nem tudott nyiltakozni róla, hogy mi is van benne titok az egész, de nem tudom miért titkolják ha ártalmatlan😅👍

2021. máj. 24. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!