Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez szerintetek bentfekvős...

Ez szerintetek bentfekvős kivizsgálás lesz?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és 3 évvel ezelőtt az iskolaorvos elküldött endokrinológushoz, mert nagynak érezte a pajzsmirigyemet. Az UH-on kiderült, hogy van egy közepes méretű ciszta a jobb pajzsmirigyemben. Akkor voltam ezzel utoljára orvosnál és ultrahangon is, azonban most pár év alatt nagyon sok egészségügyi problémám gyűlt össze vagy alakult ki, amivel most már kezdenék valamit. Még nem hívtam fel az orvost akihez gondoltam menni, ő endokrinológus-belgyógyász.

Nagyon alacsony vérnyomásom van, 3 kávéval is csillagokat látok néha és szédelgek, a menstruációm minden 3.hónapban ledönt a lábamról, nagyon fáj és nagyon sok vér jön, de tényleg csak minden 3. hónapban, előtte pedig épp hogy csak jön valami. Vashiányos vagyok évek óta, hiába szedek vasat nem javul soha az érték, de a háziorvos nem foglalkozik ezzel. Ugye a pajzsmirigyemmel is ki tudja mi a helyzet pontosan, nem is emlékszek mit mondott az orvos 3 éve, akkor gyermekendokrinológián voltam. Lehetséges hogy minden "tünet" hat mindenre, és egymástól függ minden? A pajzsmirigyem a menstruációmra és a vérnyomásomra?



2021. máj. 27. 12:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nőgyógyásznál még nem jártam, nem fogadott a covid miatt.
2021. máj. 27. 12:25
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvost javasolnám először.

Nagylabor (TSH mutatja azt hiszem,hogy alul vagy felül működik a pajzsmirigyed),nyaki ciszta ultrahang,utána létezik még egy vizsgálat,ami kimutatja a hideg,v.meleg göböket.

Ezeknek ismeretében tudnak többet mondani,lehet,hogy írnak gyógyszert,elküldenek biopszia vizsgálatra,ott esetleg a cisztából tudnak leszívni,és egy ideig elleszel ezzel.De az is lehet (ha nem lehet gyógyszeresen kezelni,vagy leszívni),akkor műteni kell,az bizony bentfekvős.

De járj utána,a háziorvosnál kéne kezdened a beutalók miatt.

2021. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!