Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert hat lassan es rovid...

Miert hat lassan es rovid ideig s frontin?

Figyelt kérdés
0.25os felevel kezdtem. Elsore mintha belennek rugva ugy ereztem magam tole. 2.ra mar csak megnyigtatott 3.ra mar semmi kb mintha cukrot vettem volna be. Ekkor mar egesz 0.25ost vettem be ez megint megnyugtatott, 3 4napig jo volt azota mar 0.5 szedek es lassan ez is olyan mintha semmit se szednek. Pedig alig 2 3 hete hogy az elso 0.25os felet bevettem. Amit meg hozza kell tennem hogy. Kb 1 ora mire erzen a hatasat, ha hat. Szoval nem is ertem miert 20 percet irnak. Es ha hat akkor is max 1-1.5oran at.
2021. jún. 2. 00:02
 1/9 anonim válasza:
100%
Ne szedd, függő leszel. És káros is hosszútávon.
2021. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En orulok hogy ratalaltam, mert olysn szintu stressz meg lelkifajdalmam vsn hogy ha ez nem lenne mar csak a kotel segitene. De igy meg kb mintha Cukrot szednek. Olyan gyorsan kell novelnem az adagot.
2021. jún. 2. 00:06
 3/9 anonim válasza:
100%
Inkább keress fel egy pszichológust. Az nem vágja haza a szervezeted.
2021. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ne szedd, en a fuggoje voltam, rosszabb mint a kokain....
2021. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én xanaxot szedtem, ami uganaz, mint a frontin, csak más cég gyártja, más néven. Ezt hívják generikumnak. A hatóanyag teljesen megegyezik. Nagyon durván rá lehet függeni. Én pontosan ezt tapasztaltam, hogy egyre nagyobb adagok kellettek a hatáshoz. A végén teljesen zombit csinálaz emberből. Szedtem a plafont, vagyis a maximálisan szedhető adagot és csak annyi változott végül, hogy állandóan aludtam. Le lehet jönni róla, de nagyon nehéz. Nálam idővel SSRI gyógyszer lett a megoldás, ami egyfajta antidepresszáns. Ennek is több verziója létezik, többféle generikum van, azonos összetevővel és azonos hatással. Az SSRI mellé szedhető még xanax vagy frontin, de esetemben nem láttam szükségét. Mindenképpen el kellene menned egy pszichiáterhez TB alapon és ő mérlegelni fogja, hogy szükséges e számodra egy SSRI gyógyszer. Nálam pszichoterápiát is javasoltak, de azt már maszek alapon kellett megoldanom. Rettenetesen drága volt és nem éreztem, hogy javult volna bármi is. Végül ezt abba hagytam és maradt a gyógyszer. Évente egyszer el kell mennem a pszichiátriára, ahol ad a szakorvos egy gyógyszerajánlást 1évre. Nem kell megijedni, többnyire nem "zártosztályos" esetek járnak oda. Sok beteggel beszélgettem már a váróban, akik ilyen-olyan pszichés leterheltség miatt szedik a gyógyszert, de teljesen normális, ép elméjű emberek. A szakorvos is így áll hozzá, nem kezeli az embert "felpnisként". El kell mondani mi a baj, mitől szenved az ember lelkileg, ő felállít egy diagnózist és ha kell, gyógyszert is ír (legtöbbször ír). A következő kontrollon már nem kell regélni, ott megkérdezi mi a helyzet és ha nem javult a szitu csak stagnál, írja is fel a következő 1évre szóló ajánlást. Olyan is sokszor volt, hogy csak az asszisztens hozta ki az ajánlást, miután megkérdezte, hogy szeretnék e az orvossal beszélni, vagy elég a papír? A covid miatt most másfél évre kaptam meg. 12éve szedem. Próbáltam elhagyni fokozatosan, orvosi kontroll és tanácsok mellett, de egy bizonyos szint után muszáj volt vissza térni. Volt, hogy csak enyhe dózist szedtem évekig, aztán bejött egy válás és újra a maximális adagot kellett tolni. Nem könnyű ezt elfogadni, de a gyógyszer vissza hoz egy normális szintre, amikor a napi dolgokat az ember nomrálisan tudja csinálni, nem akar "belehalni" az életbe. Az SSRI gyógyszerek előnye, hogy nincs melléhatás, vagyis olyan fajta függőség, mint egy nyugtatónál. Eleve másként is működnek. Egy frontin vagy xanax pl azonnal hat. Olyan, mint a drog, vagy a pia. Az SSRI hetek múlva fejti ki a hatását. Az első adag beszedése után 3-4 hé múlva lehet csak érezni a hatását. Ugyan így,ha valaki nem szedi, csak hetek múlva fogja megérezni, hogy szarabbul van. Nem álmosít, nem szedál le.
2021. jún. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a hatóanyaga csak amolyan "bevezető" jellegű, tehát rövid ideig hat és kisebb "erővel"

tartósan ám semmit nem old meg, se a Frontin, se a Xanax, se a Rivotil, szóval a helyedben én elkerülném ezeket

2021. jún. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Így van, ahogy a 6-os írja. Rivotrilt is szedtem a xanax után. Az is ugyan olyan durva függőséget okozott. 5-ös voltam.
2021. jún. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miután kialakult a hozzászokás ( függőség), és megpróbálsz lejönni róla, a lelki fájdalom lesz a legkisebb bajod. 10 hónap alatt tudtam lecsökkenteni nullára, másfél éve nem szedem és még mindig vannak elvonási tüneteim. Ezek a benzodiazepin típusú nyugtatók sokkal rosszabbak, mint a kokain, heroin. Mármint nem csak úgy mondom, hanem tényleg.
2021. jún. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem, hat, mert már függőséget okozott. A szervezet hozzá van szokva a kis adagokhoz, most már nagyobbat kíván.
2021. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!