Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségügyi rendszer...

Az egészségügyi rendszer gyenge, vagy akik ott dolgoznak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék borzalmasan nagyra tartom az eü-s dolgozókat, és jómagam is az leszek mégis számomra felötlik a kérdés, hogy a rendszerrel a támogatással(pénzzel) van a gond, vagy az emberek hozzáállásával?(tisztelet a kivételnek) sokszor voltam kivizsgálásokon, és sok esetben azt láttam, hogy az ápolók, asszisztensek, orvosok lógatják a töküket téblábolnak nem dolgoznak, és közben a sok beteg vár, és ilyenkor felötlik bennem, hogy tényleg ezek a dolgok miatt vannak hónapos várólisták, mert 1-2 ott dolgozó nem akar dolgozni igazából? Félreértés ne essék tudom, hogy maga a pénz is jobban folyhatna az egészségügy megerősítésébe/korszerűsítésébe, de valahogy sokszor úgy vettem észre, hogy az eü-s dolgozók is rátesznek még 1 lapáttal.Tisztelet a kivételnek, aki hivatásként végzi a munkáját, és tényleg odateszi magát. Számomra inkább az a kérdés, hogy az a sok töklógatás, amit nem csak én, hanem sok ismerősöm is észrevett már, ez nem lehet egy olyan dolog ami miatt az eü rendszer olyan amilyen sokszor?

2021. jún. 9. 00:04
A kérdező szavazást indított:
Szerintem csak a támogatás kevés.
Szerintem az ottdolgozók is rátesznek egy lapáttal.
Mindkettő igaz, és ezért akadozik a dolog.
Semelyik a kettő közül nem igaz.
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Alapból úgy szét van rókázva az egészségügyi rendszerünk, hogy koponyánként egy szájmaszkot nem tudott kiutalni az embereknek (igen, tudom hogy semmit nem véd, nem is ez a lényeg, hanem a szándék). Persze a havi kilencezret, na azt aztán keményen bevasalja mindenkin.


Ez is csak egy adó, semmi más.

2021. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez, hogy te töklógatást-téblábolást láttál (hol? mikor?), nem túl konkrét, és kicsit övön alulinak érzem, főleg azután, ahogy a járványban kellett helytállniuk az eü dolgozóknak.


Viszont az igaz, hogy rendszer eszméletlenül alul van finanszírozva. Ez úgy megy, hogy megvan, hogy egy hónapban hány darab pl. ultrahang vizsgálatra ad pénzt az állam. Ha elfogy a keret, akkor hiába lenne további vizsgálatokra technikailag kapacitás, hiába van ott a gép, hiába lenne rá nővér meg orvos, nem fognak több ilyen vizsgálatot csinálni, mert nyilvánvalóan nem fognak ingyen dolgozni. Ez ilyen. Ezért vannak a várólisták.

2021. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1: Még ha csak havi 9 ezer lenne... De aki dolgozik, annak jóval több. Mondjuk én nem panaszkodhatunk, az utóbbi időben minden ellátáshoz hozzájutottam rendesen, de csak mert sürgősségi beteg voltam.

#2: Korábban ugyanezen ok miatt én két hetet vártam hasi ultrahangra, három hónapot MRI-re. :(


Bent a kórházban úgy vettem észre, az ott dolgozók valóban lelkiismeretesek, mindent megtesznek, de kevesen vannak. Legutóbb hétköznap nappal még az ápoló személyzet rendben is volt, voltak bent hárman. De éjszaka, és hétvégén egyetlen ember vitte a 15 fős osztályt. Ebből négy fekvőbeteg volt, akit etetni, itatni, mosdatni kell. Az ápoló a 12 órás műszakban normálisan ebédelni sem tudott leülni. Éjszaka elég is egy ember, de nappal már nem, hétvégén sem!

Orvos meg: a főorvos, egyetlen adjunktus, és egy rezidens.

2021. jún. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ne sértődjön meg ezen senki kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de a leírásba mindent elmondtam, hogy mit gondolok. #2-es Nem egy-két helyen láttam már sajna, hogy jókat kacarásznak mennek ide-oda közben kint ül 20 beteg, és nem ebédszünet van szimplán tartanak 1 kis pihenőt úgy hogy mindenki vár meg ilyenek. Nem 1-szer volt ilyen azért velem, hisz mint mondtam sok kivizsgáláson voltam főleg gyerekként. Számomra ezért volt fura, hogy sokszor annyit láttam, hogy a dolgozók lógatják a töküket, semmit nem csinálnak hiába van csomó beteg. Nem azt mondtam, hogy ez a norma, csak hogy nem-e lehet, hogy emiatt is akadoznak az időpontok? Hisz ha egy átlagos beteg tegyük fel egy kivizsgáláson 15 percig vesz részt, ez most csak egy példa, és dolgoznak a dokik 5 napot akkor az 8 óra naponta a rendelésben 1 órában 4 beteg az 8x4=32 beteg naponta, és ezt ha megnézzük és beszorozzuk egy hónappal amiben van 20-22 hétköznap 20x32=640 beteg. Na most amikor 3 hónapos időpontot kapok akkor előttem van majdnem 2000 beteg csak egy szakrendelésre, egy kórházban? Kissé irreálisnak tartom ,de még ha nem is 15-tel számolnuk, meg mit tudom én csak 700 beteggel az is irreálisan sok lenne. Szerintem az igazság inkább olyan 100-200 nál. Nem tudom mennyire volt érthető amit mondani szerettem volna, mert még reggel van, de remélem érthető lett. Lényeg, hogy tudom hogy senki nem dolgozik ingyen meg ilyenek, de ha valami a munkaidőbe van ami ki van fizetve, akkor hót mindegy hány MRI van az orvos attól még kikérdezheti a beteget jobb híjján.
2021. jún. 9. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem sértődik meg, sőt együttérzünk veled, én is tudom hogy frusztráló, de szerintem itt most hiába keresed a bűnbakot. Az, amit betegként kívül látsz, az eleve egy apró szelete az eü dolgozók munkájának. Rengeteg "láthatatlan" munkával és adminisztrációval jár a betegellátás. Nem lehet olyan általánosságokat sem kijelenti, hogy minden beteg negyed óráig van bent, meg hasonlók. Pl. Egy háziorvosi praxisban 60-70 beteg is megfordulhat egy sűrű napon. Közben előfordul, hogy a dokit kihívják házhoz, ezért csúszik az egész. Közben meg az asszisztens csinálja a dolgát, de nem intézhet el mindent az orvos helyett, tehát lehet hogy úgy tűnik, hogy nem halad a rendelés és a nővér lógatja a lábát... Történnek technikai dolgok, lassú a rendszer, bekrepál a nyomtató, kézzel kell megírni - a beteg meg csak annyit lát ebből, hogy lassan és ráérősen megy az egész. A dokik a klinikán meg nemcsak 8 órát ücsörögnek a rendelőben, hanem műtenek, vizitelnek, oktatnak... Ja, és eleve kevesen vannak, mert sokan kivándoroltak. Nem tudom igazából, mit akarsz ezzel az egész kérdéssel.
2021. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Akkor ajánlok, kedves kérdező egy 12 órás műszakot, és hogy láss el ezalatt ÉRDEMBEN 20-30 beteget, aki hozzád tartozik pl egy neurológián. Megsúgom: ha kilóg a beled, SEM fog menni, mert lehetetlenség.


Könnyű pocskondiázni az eg. személyzetet, de kívülállóként fingod nincs semmiről. El nem tudod képzelni, milyen az, mikor 5-6 órán keresztül pisilni nincs időd elmenni mert annyi a dolog. És ehhez világjárvány sem kell, elég egy normális nap, esetleg picit emelkedett betegszámmal.


Plusz lehal a sz.gépes rendszer, nyomtató csak a másik szárnyban van, vagy épp akármilyen leletért oda kell rohangálni, etc.


Én életemben nem voltam annyira fitt - és kimerül -, mint mikor a kórházi nagy-gyakorlatot végeztük. Pl az osztály fenn volt a 4-en, a vérvételi helyiség meg a földszinten a másik szárnyban. Lift persze nem opció mert mindenhol megáll, így lelépcsőzni, át az udvaron, vissza az udvaron, fellépcsőzni napi x-szer - télen is köpenyben, mert kabátot venni hosszú idő.

Vagy negyedszerre is ágyat húzni Marika néni alatt, mert összecsinálta, összehányta magát.


Szóval míg egy percet nem dolgoztál pl ápolóként, maradj csendben.

2021. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul látod és töklógatás nincs. Nem tudod mi van a háttérben és kinek mi a feladata, ráadásul nem tudod azt sem, hogy ő éppen miért nem csinál semmit. Elárulok pár példát. Pl. nálunk radiológián van olyan helyzet, hogy ott van a szerelő és amiatt nem tudunk mi sem haladni és valóban állunk. Van olyan, hogy a hálózat nem működik megfelelően, nem tudjuk kezelni a számítógépes rendszert és addig állni kell, ennek is megvannak a szabályai. Egy kórházban rendeleteket adnak ki és a főigazgató általában megszabja, hogy mi hogy működjön, pl. van olyan hely, ahol pont a rendelők előtt pl. a folyosón van oltópont kialakítva, abban az esetben meg meg van tiltva, hogy beteget fogadjanak. Ilyenkor most mit csináljunk? Mi is mehetünk büfébe, meg végre tudunk pofázni egymással. Vagy elmegy az orvos valahová, akkor addig nem lehet beteget behívni a rendelőbe pl.

Viszont, ha már lehet folytatni egy rendelést, ellátást, kezelést, akkor az addigra előjegyzett, felhalmozódott betegeket plusz munkaidőben ellátjuk természetesen. Ezer dolog van, ne menjünk bele szerintem. Nyilván vannak mindenhol olyanok, akinek büdös a meló, de nagyrészt ez nem így van.

2021. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!