Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Clexane injekció helyes beadása?

Clexane injekció helyes beadása?

Figyelt kérdés

Bokatörés miatt kell 30x használnom trombózis ellen. Nagy baj ha nem teljesen szúrom be a tűt a hasamba miközben beadom? Bőr alá kell adni azt tudom, de úgy tudom beszívódik a szervezetbe akkor is ha nem teljesen tettem bele a tűt, csak több idő. Nagyon fáj a beadás hiába olvastam, hogy gyorsan erőt kell venni magadon és beadni, akkor is fáj, mert elég vékony vagyok és érzem már ha csak kicsit is be megy a tű. Teljesen biztos nem fogom tudni betenni a tűt, de ugye beszívódik így is?


Volt már hogy kicsit véraláfutásos lett utána és volt hogy bedagadt egy kicsit miután beadtam, de későbbre elmúlt a dagadás. Kenem Neogranormonnal is.



2021. jún. 11. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Összecsíped a mutatóujjaddal és a hüvelykujjaddal a bőrt és a tűt lassan benyomod. Sikerülni fog. 1 évig szúrtam magam ezzel. Én is vékony vagyok. Nyomd be teljesen a tűt.

2021. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is eleg vékony vagyok nekem sokkal kevésbé fàjt ha a borda környéken levő bőrt csiptem összes és oda adtam be. Nálam az is bevált h előtte lejegeltem a területet és olyan erősen csiptem a szúras közben h a csípés jobban fajt így az elterelte a figyelmem.
2021. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok sovány, tehát ilyen problémám nincs, viszont már öt hónapja szúrom magam, és csak ritkán fáj, főleg, mert egyre több rajtam a folt, próbálom kikerülni, de elkezdtem vizesedni is, így nem tudom úgy összefogni.

De a lényeg, bőrredőbe kell adni, akkor nem fáj. Ha sovány vagy, érdemes ülve, mivel olyankor jobban el van ernyedve a has, könnyebben össze tudod fogni a bőrt, így biztosan oda megy, ahová mennie kell.

De ha nagyon vékony vagy, akkor szerintem nem baj, ha nem megy be tövig. Ez subcutan injekció, ami annyit jelent, hogy bőr alá kell adni.

2021. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia, a Clexane injekciót 90 fokban - merőlegesen kell a bőr laza kötőszövetei közé juttatni -Subcutan!

Igen, valóban nehezebb a dolod ha vékony testalkatú vagy, előre gyártott injekcionál, a tű hosszúsága azert akkora mert teljesen be kell juttani a bőr alá, azonban ha neked ez nem megy akkor legalább háromnegyedig próbáld benyomni, sokat segít - és így is kell csinálni - hogyha osszecsiped a bőrt a hasadon, azonban a köldöktől számított 5cm- es körben ne add be.

Sok sikert! Kitartást!

2021. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első teljesen nem fogom tudni beadni hiába akarom :( Nem tudja senki beadni nekem, magamnak meg nem merem teljesen. Összecsípem a hüvelykujjammal és a mutatóujjammal.

Remélem így is beszívódik. :/

2021. jún. 11. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!