Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet intézni államin egy...

Lehet intézni államin egy menedzserszűrést 27 éves férfiként?

Figyelt kérdés

Sajnos sok egészségügyi problémám van, van pár komolyabb is ami nagyon megnehezíti az életemet. Nem igazán kapok diagnőzist. Kamaszkoromban elég önbusztító életet éltem, nehéz hátterem volt. Később is voltak nehéz időszakaim.

Azt gondolom hogy jót tenne nekem egy teljes kivizsgálás. Egy alaposabb menedzserszűrés sok százezerbe kerül.

Vajon hajlandóak ezt nekem megcsinálni államin ingyen? Ha elmondom a fent leírtakat (persze részletesebben, konkrétumokkal) a körzerti orvosomnak, akkor el tud nekem intézni egy alapos kivizsgálást? Tényleg pusztítottam magam, meg pusztított az élet is egy időben.

Vajon ugyanolyan gondosan és alaposan ki fognak vizsgálni államin?

Kíváncsi lennék a véleményetekre, főleg akkor ha bvalaki érintett a dologban. Én ki tudnék fizetni egy jó menedzserszűrést, de azért jól jönne az pénz másra is. Nekem nagyon rossza tapasztalataim vannak az állami ellátással, ha megengedhetem magamnak akkor magánba megyek a problémáimmal. Attól félek hogy nem is lesznek hajlandóak ilyesmire. Pl. évekig betegen dolgoztam és napi 10-12 koffeintablettát szedtem hogy bírjam az iramot, de nincsenek szívproblémára utaló tüneteim. Lehet így nagyon ki se vizsgálnak a kardiológián. Ráadásul nem azért mennék mert egy konkrét dolgot szeretnék megvizsgáltatni, csak úgy általában vizsgálajanak ki, mert mindenféle diagnosztizálatlan egészségügyi prblémáim vannak, ennek csak van valami oka.



#állami menedzserszűrés
2021. jún. 13. 01:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha makk egészséges lennék akkor is megnyugtatna egy kivizsgálás. Annyi minden van amit meg lehetne előzni ha időben diagnosztizálnák. Sok betegségnek először nincsenek is tünetei. űcsak attól félek hogy államin ezt nem igazán tudják nekeem elintézni, ha mégis akkor nem olyan alaposan mint magánban. Még az is lehet hogy ellenségesek lesznek amiért "ok nélkül ugráltatom őket". Pedig fizetem a tb-t rendesen, nem én tehetek róla ha nem ők kapják meg. Ha az Orbán nem hajlandóak kivizsgálni azt pl. abszolút megértem, remélem így is van.
2021. jún. 13. 01:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondod, hogy menedzserszűrést kérsz, akkor âllamin szerintem körberöhögnek.


A háziorvosoddal kell megbeszélni, hogy szeretnéd az alâbbi vizsgálatokat (bár covid, meg orvoshiány, ki tudja, hogy mikorra kapsz időpontot):

1. EKG szűrés

2. Vérvétel

3. Mellkas röntgen

4. Hasi és kismedencei ultrahang


Szemészetre, nőgyógyászatra, fül-orr gégészetre szerintem lazán be tudsz menni előjegyzés nélkûl, bőrgyógyászatra meg általâban érdemes magánba menni, mert az életben nem könyörgöd ki az orvostól, hogy nézze végig az összes anyajegyedet.


Amit néztem amúgy azok alapján ezek nem lehetnek tùl alapoa vizsgálatok, mert múltkor 25 perc telefonos konzultáció kerülst 20 000 forintba magánban. Meg egy nőgyógyász 15-20-25 ezer magánban, itt meg a fenti teljes csomag volt 80 000 körül + egy általábos felmérés.

2021. jún. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: köszönöm a választ. Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak az állami ellátásal, a magánnal meg jók. Férfi vagyok, volt egy évekig húzódó urológiai problémám, mellette súlyos alvás problémáim is voltak. Rossz állapotban voltam. Az urológiára volt hogy 4 hónap múlva kaptam időpontot mikor nagyon rosszul voltam, ott 5 óra várakozás után rámförmedt az orvos: "mit foglalkozik maga ilyesmivel ilyen fiatalon", semmit nem ajánlott. Hónapok óta nem tudtam kiüríteni a hólyagom, szenvedtem. Az alvás problémáimra a körzeti orvos rossz gyógyszert adott. Mentem a szichiátriára is, kiderült hogy nincs ott az orvos, mindenki mehet haza. Ezeket a problémáimat megoldották magánban. Más problémámat is sikerült kikezelni amit államin nem. Persze rohadt sokba került.
2021. jún. 13. 02:27
 4/6 A kérdező kommentje:

Még azt hozzzátenném hogy rengetegbe került, de ha nem gyógyulok meg akkor könnyen lehet hogy most az aluljáró kövén ücsörögnék betegen, mert teljesen munkaképtelen lennék. Szóval nekem eddig megérte.

Eggy kivizsgálással persze más a helyzet. Nem szívesen költöm el rá minden pénzem, mert jó eséjjel semmi fontosat nem fognak találni. Ha találnak azt meg lehet észreveszik államin is.

2021. jún. 13. 02:30
 5/6 anonim ***** válasza:
2#-vel egyetértek. Kiröhögnek, ha megemlíted a menedzserszűrést. Panaszok nélkül nem fognak kivizsgálni. Ha pedig vannak valamilyen tüneteid, akkor csak az azokhoz kapcsolódó vizsgálatokat végzik el.
2021. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5: köszönöm, én is ettől félek. A kon krét panaszaimat sem megfelelően vizsgálták ki, mi lehet ha nincsenek is panaszok. Jó eséllyel nem próbálkozom az állami kivizsgálással. Egyébként is amennyit intézkedni meg várakozni kell államin azalatt az idő alatt megkeresem egy menedzserszűrés árát.

Csak még reménykedtem hátha van valakinek pozitív tapasztalata egy alapos, nem különösebben indokolt kivizsgálásról.

2021. jún. 13. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!