Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kaphatott már oltást...

Miért kaphatott már oltást egy 27 éves, egészséges nő szemben egy 53 éves nővel, akinek már volt daganatos betegsége?

Figyelt kérdés
Barátnőmről és anyámról van szó. Barátnőmnek a terhessége alatt, ami 2 éve volt, volt magas vérnyomása. Regisztráció után 2 héttel megkapta az első pfizer oltást. Még csak nem is eü dolgozó, ráadásul 2 éve otthon van gyerekkel. Anyámnak, aki pedagógiai asszisztens egy oviban, ahol ki van téve a betegségeknek, többen is voltak már igazoltan betegek, volt egy jóindulatú agydaganata kb 4 éve, még mindig nem kapta meg. Igazságtalannak érzem.
2021. márc. 9. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Komolyan szomorú, hogy mindenkitől csak ezt hallani, hogy a szomszéd megkapta én meg nem. Lehet, hogy a másik asztmás.. Nem mindegy milyen betegsége van az embernek, nekem is volt jóindulatú daganatom, szociális munkás vagyok, semmi hír még. Érdekes, hogy mindenki tudja, hogy ki kapta már meg. Majd megkapod te is nemsokára.
2021. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs betegsége, sem asztmája, se semmi baja. Terhesen volt magas vérnyomása (ami azóta sem jött elő) gyógyszert sem szed (szemben anyámmal) és ezért kaphatta meg.
2021. márc. 9. 09:20
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanez a kérdés van fejemben egy ideje, kérdést is akartam feltenni, csak féltem szétszednek. Meg szégyelltem magam ezek miatt a gondolatok miatt.

Egyik ismerősöm is nagyon hamar megkapta az oltást. Egész életében nagyon egészségtelenül élt. Fiatal. Ki sem mozdul a lakásból. A boltba sem jár, mert elintézi helyette a családja, testvére. Nem azért, mert fél, hanem mert ennyire lusta. Megkapta és ugyanolyan egészségtelen életet él.

Ott vannak szüleim. Sokat kell járkálniuk munka miatt is. Imádnak kirándulni, mozogni, barátaik között lenni. Még értesítést sem kaptak.


Esetedben jobban megértem az aggódást.



[link]

2021. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
"Majd megkapod te is nemsokára." Édesanyjáról ír.
2021. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Ok. Akkor ő is megkapja nemsokára. A lényeg nem ez volt, hanem, hogy az emberekben olyan szintű stresszt képez az oltás, hogy tiszta ideg mindenki. Mit lehet csinálni, mi értelme van másokat szidni, hogy ő megkapta én nem. Ha tényleg szeretnétek változást, tegyetek panaszt hivatalos szerveknél, de ez a viselkedés semmit nem segít. Az emberek mások egészségén vitatkoznak, megy a szidás, hogy ő miért amikor én nem.
2021. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Az nem releváns, hogy ki milyen életet él. De amúgy az egész egy nagy katyvasz és persze igazságtalan.
2021. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez az igazságatalnság dolog bármivel kapcsolatban felmerül az emberekben, életmód/fizetés/ stb. Bennem nagyon ritkán merül fel, de ebben az esetben igen, le is írom miért. Értem mit mondasz és egyet is értenék, csak tudom a hátteret.



"Az nem releváns, hogy ki milyen életet él." De azért eléggé az, hogy retteg a vírustól, de a súlyosbító tényezők enyhítésével pl dohányzás, elhízás már nem törődik és még durvábban folytatja az oltás után, hiszen már úgyis mindegy megvan neki. De az oltásra regisztrál, ráadásul (bár ezt törölni fogják szerintem) vesztegetéssel előbb megkapja.

2021. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagy a káosz és persze sok a protekciós is.

A mi körzetünkben egy hete azt mondta az orvos, még csak a 80 fölöttieknél tartanak, a 60 alatti krónikus betegek oltása el sem kezdődött, a szomszéd településen az egészséges egyetemistának már felajánlották a kínait.

2021. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez történik akkor, amikor nincs előre kidolgozott és hatékony oltási terv.
2021. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akármilyen számunkra nem ismert problémája is van ennek a 27 évesnek, valami mégsem stimmel, mert még mindig van olyan, akinél viszont tudható, hogy van krónikus betegsége, nem kapott oltást és 50 évvel idősebb.
2021. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!