Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha ittasan megyek oltásra, be...

Ha ittasan megyek oltásra, be fogják adni?

Figyelt kérdés

Irracionális mértékű tűfóbiám van... annyira, hogy mikor 3 fogam tömték, akkor is inkább bírtam a fúrás fájdalmát, minthogy érzéstelenítő injekciót kérjek... betegesen rettegek a tűtől.


Ugyanakkor be kellene adatnom a covid oltást, de egyszerűen rettegek, nár ha belegondolok, az ájulás kerülget. Tudom, hogy nem fáj annyira a szúrás, hiszen szúrtak már sokszor, alapvetően nem a fájdalommal van gondom, hanem így az egész tű... egyszerűen a gondolattól rosszul vagyok.


Ha iszom előtte alkoholt, pl. vodkát (talán kevésbé érződik) és lebukom, beadják úgyis az oltást vagy hazaküldenek?


Köszi a válaszokat! Tudom, gáz vagyok amúgy :(



2021. jún. 14. 16:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Természetesen azért innék, mert úgy bátrabb vagyok
2021. jún. 14. 16:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ittas vagy, akkor nem kaphatsz oltást. Remélem valahogy kibírod majd.
2021. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Inkább nyugtatót vennék be, az kevésbé feltűnő.
2021. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad van... bár nincs itthon nyugtató és azt orvos írhat csak fel, ha jól tudom.
2021. jún. 14. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Akkor egy enyhébb alternatíva:

Valeriana kapszula és citromfű, orbáncfű tea keveréke.

Miközben adják az oltást, ne nézz oda, gondolj valamire, ami jól eltereli a figyelmed.

2021. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szóljál nekik, hogy nem akarsz tűt látni, tereljék el a figyelmed. Nekem úgy adták be, hogy nem láttam belőle semmit, pedig nem is szóltam külön, csak nem néztem rosszkor a rossz helyre. Vigyél egy szívószálas gyümölcslevet, azt ihatod közben, segít a figyelemelterelésben.
2021. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, én konkrétan elsehittem hogy megszúrt, egyaltalán nem éreztem és már már azt hittem spóroltak az adaggal.

Másnapra lett karmerevségem, hőemelkedés innen tudom h tényleg beadták :D


(Énse nézek oda soha)

2021. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sűrűn mennek most ezek az ittam, mennyit ihatok, mikot ihatok utoljára kérdések, ugye mindet te teszed fel? Nem bántásból írom, csak ha őszinte lennél jobb lenne, nem ítélünk el. Jól gondolom, hogy alkoholista vagy és nem nagyon tudsz józan lenni de azért még szeretnél oltást, védelmet a vírus ellen? Nincs ezzel semmi baj, őszintén mondd el az orvosnak, ezért nem tagadhatja meg tőled az oltást, egy alkoholbetegnek ugyanúgy jár mint bárki másnak. Drukkolok, hogy összeszedd a bátorságodat!
2021. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy szem nyugtatót vettem be, úgy kaptam egy rokontól, alapjáraton nem élek ilyen szerekkel. Szóltam, hogy nem bírom a látványt, nem néztem oda, de attól még rendesen éreztem mikor beszúrta, utána még egy hónapig éreztem a karom :( Most a másodikkal nem tudom mit kezdjek, de nem szeretném mégegyszer átélni.
2021. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Sedacur vény nélkül kapható.

Szólj, hogy nem bírod a látványt, és elterelik a figyelmedet.

2021. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!