Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más is tapasztalta ezt ha...

Más is tapasztalta ezt ha orvoshoz megy?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez azért van, mert fiatal lány vagyok (20 éves) nem tudom. Legutóbb bőrgyógyásznál fordult ez elő! Sokszor tájékozódom előre is mielőtt orvoshoz mennék, és magam is tudom mi a bajom. Ilyenkor bemegyek az orvoshoz és elmondom neki, hogy erre és erre a következtetésre jutottam. Ilyenkor meg úgy néznek rám, mint a véres rongyra, hogy hogy merem én kinyitni a számat és "diagnosztizálni" magamat!

Mással is volt már ilyen, vagy csak velem? Vagy hajoljak meg az orvosok előtt és fogjam be, hadd végezzék a dolgukat nyugodtan?


2010. aug. 25. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bízd a diagnózist és a kezelést a szakemberre, orvosra.

Miért nem gyógyítod meg magad és miért mész orvoshoz?

2010. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Addig tuti nincs gond amíg vagy ugyanarra a következtetésre jutottatok mindketten,vagy nem véded a saját "diagnózisodat" foggal-körömmel. Mert azért gondolj bele!Neked sem esne jól ha a saját szakterületeden ki akarnának oktatni.Főleg egy laikus.
2010. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem jól csinálod. Most egy egyszerű példánál maradva, ha fáj a torkod, bemész, elmondod, hogy szakadó esőben mentél haza, megfázhattál, torokgyulladásra gondolsz, akkor a torkodat biztosan sokkal alaposabban megvizsgálja. :) Szerencsére nekem jó orvosaim vannak, egyszer már én is "diagnosztizáltam" magamat, és megkérdezte, hogy honnan gondolom, hogy ez a betegség neve, majd elmondtam, hogy a neten találtam egy hasonló tünetekkel rendelkező betegséget. :) Tehát szerintem jó vagy, nyugodtan "diagnosztizáld" magad.
2010. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én azt tapasztaltam szintén, hogy nem örülnek a diagnózisnak hiúságból. Ugyanakkor baromira mellé tudnak fogni. Pl. hátfájásra porckorongosoknak való gyógyszert szedetett velem a háziorvos, mellékhatás pl. a meghalás lehetett, aztán hónapok múlva jöttem rá, hogy a petefészekcisztám sugárzott a derekamba. Vagy most is beszedetett volna velem valamit megfázásra, holott tudom hogy reflux miatt köhögök fél éve. Megpróbáltam őt a reflux felé terelgetni...Én az utóbbi 8 hónapban annyi orvosnál jártam, kénytelen voltam kézbe venni a magam kivizsgáltatását és még mindig nincs meg a pontos ok, de most már legalább nyomon vagyok, most épp lisztérzékenységre gyanakszom. Nagyon beteg voltam januártól áprilisig, folyamatos hőemelkedés, mellfájás, az ágyból alig bírtam kimászni. Tüdőgondozót háromszor jártam meg a köhögés miatt, nem találtak semmit. A refluxra magamtól jöttem rá, gasztroenteorológiát egyelőre kerülöm, úgyis csak tünetileg kezelnének. Kb. 80.000 Ft-ba van a betegségem, mert elmentem a nagyon erős rosszullét idején fizetős kardiológiai kivizsgálásra is, mert nem értettem, miért nem tudok kikelni az ágyból, és miért nem szűnik a köhögés ha egyszer nem találnak semmit??? Aztán a százhuszadik fizetős doki antibiotikumától lettem jobban, de nem gyógyultam meg egészen, de legalább a mellfájás, szúrkálás és a 3 hónapja tartó hőemelkedés megszűnt. Ő atípusos tüdőgyulladással kezelt. Minden tünet passzolt. A köhögés mégse múlt el. Aztán elkezdtem büfögni. Egyfolytában, mint egy tehén. Újra refluxra gyanakodtam. 4 hónap büfögés után addig kutattam, míg a lisztérzékenységre nem terelődött a gyanúm, annyit kutattam a reflux lehetséges okai után. Most 2 hetes gluténmentes diéta után mintha kicseréltek volna. Csak azért hagytam abba a diétát, hogy megnézessem vérvétellel a lisztérzékenységet, aztán akár örökre tartom ha az az ára, hogy végetér ez a rémálom.


A reflux, a lisztérzékenység mind annak köszönhető, hogy én jöttem erre rá, egyik orvos sem. A háziorvosom magától nem utalt sehova tovább. Magamnak kellett irányítanom a kivizsgálásomat. Néha menni alig volt erőm. Vonszoltam magam orvostól orvosig, ha meg nem, akkor feküdtem vagy dolgoztam. A 8 hónap alatt összességében kb. 1 hónapot voltam otthon, a többi iszonyat kemény volt, de mennem kellett dolgozni, hisz a mai napig nincs igazi diagnózisom.

Az atípusos tüdőgyulladásra kapott antibiotikum nélkül talán még ma is hőemelkedéses lennék.


Egyetlen "hibát" elkövettem: gasztróra nem mentem el. Mindenhol voltam, háziorvosnál, kardiológián, 2 fül-orr gégésznél, tüdőgondozóban...Most szedem a bátorságom a gasztroenteorológiára, most legalább már látom értelmét odamenni, ha kimutatják a lisztérzékenységet, a reflux magától megszűnik a diéta alatt.

2010. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bocipók ***** válasza:

Igen, többször is sajnos. Legutóbb szemészeten voltam és mondtam, hogy szerintem kötőhártya gyulladásom van, kamilláztam, meggyógyult, majd 1 hét múlva visszajött a gyulladás.

Erre nem szó szerint de lehülyéztek, mert kamilla nem jó, veszélyes (azt már nem mondták, h miért), ki volt az az őrült,aki a kamillát ajánlotta? Én meg közöltem, hogy a nagymamám. Forgatta a szemeit, ezek szerint népgyógyászatról nem is hallott. És egyébként is én nem tudhatom, hogy kötőhártya-gyulladásom van, majd ők megnézik.

Amikor meg kiderült, hogy igazam van még bunkóbb lett.

Persze a szemcseppet nem találta el, mert nem segített, ellenben a felsorolt mellékhatások szerintem veszélyesebbek voltak, mint a kamilláé.

Ezek után elmentem magán orvoshoz, aki felírt egy másikat, amitől meggyógyult.

Munkatársam is hasonló problémával ment szemészhez neki meg ajánlották a kamillát.

Sajna nem túl türelmesek, futószalagszerűen megy az egész(persze erről nem a kórház tehet), de a stíluson tényleg jó lenne, ha változtatnának. Tisztelet a kivételnek.

2010. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem azért, mert annyira nagyra lennék magammal, tényleg! Csak apró dolgokba "merek" beleszólni, ilyen torokgyulladás-szintűekbe, akkor is úgy hogy "én szerintem ez és az lehet..." De már ezt is félve merem előadni!
2010. aug. 25. 21:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy nem kijelenteni kene, hogy ez a bajod, hanem esetleg megemliteni, h olvastal errol a betegsegrol es nem lehet-e, hogy ez a bajod.. Elvegre is, o az orvos, en is ideges lennek, ha a beteg bejonne es kozolne velem, hogy neki tulajdonkepp mi a baja.
2010. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, ezzel mi lenne a baj? Legalább határozott vagyok és időt spórolok ezzel nem?
2010. aug. 25. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért elég beképzelten hat, ha egyszerűen megmondod. Ő azért mégiscsak minimum 6 évig tanulta, amit te néhány éjszaka alatt kinéztél a neten. Én is azt javaslom, említsd meg neki, mire gyanakszol, de diplomatikusan.

Amúgy igenis azt mondom, nézzen utána mindenki a maga bajának, mert az orvosok túlterheltek és nemtörődöm nagyon sok. Ráadásul te érzed igazán, mi zajlik benned, ő félinformációkat kap tőled.

2010. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én az orvosok helyében befognám de nagyon amikor ilyen helyzetről van szó:D Odakint tömött sorok, órákon át várakozni.. aztán minimum, hogy ha már engem vizsgál, mondok valamit.
2010. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!