Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az oltások közt van placebó?

Az oltások közt van placebó?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg a második adagot (Astra oltás, így közel 3 hónap várakozás után), az elsőnél elég komoly mellékhatások voltak, a tegnapinál viszont alig éreztem bármit is egy kis fáradtságon kívül, ami a munkám miatt egyébként is lenni szokott



Az elsőnél ezért nem is kételkedtem ilyesmiben, hogy a "jó cuccot" adták be, de a tegnapi kicsit elgondolkodtatott, hogy vajon miért nem jelentkeztek ezek


Ráadásul amennyit várni kellett erre az oltásra, egy ismerősömről se tudok aki ezt adatta be magának, és be tudna számolni róla, itt az Interneten pedig nem igazán szeretek érdeklődni a sok önjelölt virológus között akik "pálinkával oltanak" meg azt vallják hogy mindenféle gyíkemberek ki akarják irtani a népességet velük, meg hasonlók



2021. jún. 19. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Ti mindenért sírni tudtok csak.Ha van mellékhatás akkor azért,ha nincs akkor azért.Nem kötekedni akarok csak ennyi a véleményem az egész hisztériáról amit a média generál.Ez indult be a H1N1 kapcsán csak háisten le lett állítva még időben de most.....

Örülj neki ha nem érzel semmit,ennyi

2021. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem mellékhatás volt hanem oltási reakció ami normális ha van és az sem baj ha nincs. Mellékhatás az lett volna ha bedagad a torkod és nem kapsz levegőt, gyanítom akkor nem kaptad volna meg a 2. Oltást. Az oltás hatásosságát nem befolyásolja hogy van e bármilyen oltási reakciód de az is normàlis egy oltás után ha belázasodsz. Úgyhogy nyugodj meg tök normàlis ami veled történt. Amúgy meg nagyon sokan ráfognak dolgokat az oltásra. Ezt az ismerőseim körében tapasztalom. Pl én oltás nélkül is gyakran vagyok fáradt. Múltkor nagyon fáztam este, mondtam is a férjemnek ha ma kaptam volna oltást biztos ráfognánk de így elkell fogadnom hogy egyszerűen csak fáztam. Egy természetes dolog. Mi felénk sokan kaptak astrát. Az egyik munkatársamat az első viselte meg kicsit a második nem, míg a másik munkatársam az elsőnèl nem érzett semmit a másodiknál volt egy kis láza este. Szóval változó de normális minden.
2021. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Az Astra pont az az oltás,amelyiknél az elsőnél durva oltási reakciók lehetnek,a másodiknál semmi.

Nem hinném,hogy a forgalomba kerülő oltások között lenne placebó.

2021. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtatott a 10:13-as válasz, külföldi oldalakon is ezt olvastam hogy többnyire az első reakció a súlyos ennél


Remélem ezzel vége is az oltásomnak, és nem kell harmadikat (meg továbbiakat) beadatni

2021. jún. 19. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem!Meglátod szeptembertől folyt.köv vagy nem mehetsz sehová sem.Nem hagyják abba míg fel nem veszel még több "oltást".Ne legyen igazam de majd emlékezz arra amit írtam.Mert jönnek a mutáncsok sorban XD
2021. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Ez normális jelenség, az Astránál általában az első oltás okoz tüneteket
2021. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!