Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laktóz, glutén és cukormentes...

Laktóz, glutén és cukormentes diétánál milyen èteleket tudnak adni a kórházban?

Figyelt kérdés
Szülés miatt leszek bent, remélem csak a minimum időt. És próbálok vinni amit tudok. Csak tudom hogy ezek a mentes ételek drágák és nem is akarok senkit terhelni ezzel a plusz bajommal. Csak kíváncsi vagyok hogy mire számítsak. Nem tudom hogy működik ez, ha esetleg tudok nekik segíteni pl sima főtt krumpli főtt husival, bár gondolom nem is ott főznek már mint régen.
2021. jún. 20. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha egészségügyi oka van a diétádnak mindenképpen meg fogják oldani, de ha nem egészségügyi az ok, akkor is megpróbálják.


Egyik barátnőm 1,5 napig éhezett szülés után mivel nem eszik húst és nem mert szólni miatta. Jól “lecseszték” a nővérek, hogy miért nem szólt és kb azonnal vittek neki valami húsmentes dolgot enni (nem volt kajaidő, szóval, amit össze tudtak szedni, gyümölcs, kenyér stb), a következő étkezésnél pedig vega menüt kapott.

Szólj nyugodtan!

2021. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg fogják kérdezni az étel allergiát/intoleranciát, és az alapján fogsz ételt kapni.

Esetleg tartalékban vihetsz valamit, de max egy étkezésről beszélünk.

Mikor bent voltam laktóz intoleránsként, csak egy olyan vacsora volt, amikor így jött ki a lépés, pont akkor vettek fel az osztályra még egy beteget, így egyel kevesebb laktózmentes vacsi volt.

De, nagyon segítőkészek voltak a nővérek, még boltba is hajlandóak lettek volna elmenni.

Szóval nem kell aggódnod.

2021. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kiskönyvbe 3 helyre pirossal, felkiáltójellel bele van írva 😅 akkor így remélem tényleg minden rendben lesz
2021. jún. 20. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségügyi oka van a diétádnak mindenképpen meg fogják oldani, de ha nem egészségügyi az ok, akkor is megpróbálják.


Jó vicc, gluténérzékeny vagyok, kórházban töltött első reggeli májkrém, rajta vastagon szedve, búzakeményítő. Hmm, akkor ezt nem enném meg, oké. Ebéd: "kiszedtük a levesből a tésztát, így ön is eheti"... szóval hogyha a család nem hoz be kaját, akkor éhen is halhattam volna.

2021. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!