Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki glutén- és tej- és cukorme...

Aki glutén- és tej- és cukormentes diétát folytat, nem szakorvosi javaslatra, az miért váltott erre az étrendre?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim közt annyian javasolják, de senki nem tudta levezetni, pontosan miért. Ha valakinek diagnosztizált problémája van, vagy panaszai, azt értem. De akinek nincs különösebb oka, az mi miatt kezdett bele?


Saját megérzésre? Milyen pozitívumai vannak? Vannak ennek az életmódnak egészségügyi előnyei?


Köszönöm, ha megírjátok!



2021. ápr. 8. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A cukormentes etrend oke, a tejet es tejtermekeket is lehet csokkenteni, mert igazan szuksegunk nincs is ra, de glutenmentesen is etkezni emelle hulyeseg es draga is. Ha nincs panaszod, akkor a gluten nem ellenseg.


En csak cukrot nem fogyasztok, mert fogyni szeretnek, illetve tejtermekeket is ritkan, de emelle szamolom is a kaloriakat, igy hatasos.

2021. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a glutén nincs igazolva de mióta úgy étkezem elmúlt a hasmenés a görcs és a puffadás is. Ha mégis összekerülök gluténes étellel 2 napig a halálomon vagyok. Vizsgálat miatt nem szeretném vissza terhelni magam. Már bő egy éve folytatom a diétát.
2021. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 8. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gluténérzékenységnek nem mindig nyilvánvalóak az okai, rejtett g.érzékenység is van.

Én csak felismertem magamon az áteresztő bél szindróma számos tünetét és emiatt hagytam el a tejtermékeket és a könnyen felszívódó szénhidrátokat. Olyan problémáim szűntek meg tőle, amikre álmomban nem gondoltam volna, hogy az emésztéssel lehet összefüggésben.

2021. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki nem megy vizsgálatra, de a panaszai megnehezítik a midnennapokat, el fogja hagyni a bizonyos ételcsoportot.


Én pl évekig nem ettem glultént, mert irtó szrul voltam tőle, aztán jó, meg kéne vizsgáltatni, ami azt jelentette, hogy kezdetnek vissza kellett terhelni magam (hát az a halál volt, szó szerint). Aztán vért vettek és kimutatta az intoleranciát.

2021. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok!
2021. ápr. 9. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:

neekm ugyan gyengén pozitív lett az ételérzékenységem tesztem gluténra és durumbúzára (tejre is), de ha amúgy is elkezdtem volna.


az első válaszolón felröhögtem: nem tudom, mitől olyan rohadt drága a gluténmentes étrend, nem hiszem, h sokkal többet költünk azóta, mióta így eszünk.


Ja, és nem kéne terjeszteni a baromságokat, így is elég sok beszűkült tájékozatlan ember van:


a glutén egy gyulladáskeltő anyag, amiből egyre több van a pékáruban, ráadásul még egyre többet is esznek belőle az emberek.


a kérdésre válaszolva: az egyik válaszolóhoz hasonlóan nekem is nyilvánvaló volt, hogy szivárgó bélszindrómám van és h gyulladásban van a testem.

ezen kívül gyakran volt „agyi ködöm”, emésztési problémám, fejfájásom.

2021. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, érdekeseket írtál te is!
2021. ápr. 29. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!