Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen tornával lehet elmúlasz...

Milyen tornával lehet elmúlasztani a könyök-alagút szindrómát?

Figyelt kérdés
Ami neked v másnak bevált?

2021. júl. 17. 19:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Tornaval semmilyennel, mert pont a (tul)terhelestol alakul ki. Szigoru pihentetes kell neki.
2021. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Találtam a YouTube-on egyet, azt csináltam is becsülettel, de rosszabb lett.

Van egy készülék, ha jogosult vagy rá,-vagyis megállapították a betegséged ENG-vel-, meg esetleg MR-rel, a neurológia felírja neked, ezzel tulajdonképpen egy fizikoterápiás kezelést tudsz magadnak csinálni otthon. De mivel egyre inkább úgy látom, hogy "fordítva vagyok bekötve" nekem ez sem használt.

Ami viszont elmulasztja a fájdalmat, (azt a zsibbadó, áramütés szerű érzést a kisujjadban és a gyűrűsujjad felében érzel, azt nem), szóval arra én Flektor kenőcsöt használok a könyökömbe bedörzsölve. Meg most azon gondolkodom, hogy kipróbálom a Karpal alagút szindróma masszázs krémet, mivel megnéztem az összetételét, és gyulladáscsökkentőkből áll. Igaz, hogy a Karpal, az a kéztő alagút szindróma neve, és a krém is arra való, de a legtöbb alagút szindrómánál ugyanúgy a gyulladás a probléma.

2021. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1: Köszi! Tehát várom, míg az íngyulladás lemegy, és ekkor megszűnik a szűkület? Neked ez bevált? Mennyi idő kb?

A nyújtógyakorlat is rossz? Mit tegyek, hogy ne tapadjanak le a részek, ill honnan tudom, hogy nincsenek letapadva?


2: Én is találtam yt-on többet is (nyújtások, külföldiek) , és nem tudom, melyik hasznos, próbáltam a kommentekből nézni, hogy használ-e, de alig láttam erre utaló kommentet, de még nézem tovább.

Itthon van feketenadálytő természetes összetevőjű krémem, 2x használtam rá, nem fűzök hozzá sok reményt.

2021. júl. 17. 21:21
 4/31 A kérdező kommentje:

pl: https://www.youtube.com/watch?v=Q5G916yCyF0

ennek beállítható a magyar fordítása

2021. júl. 17. 21:26
 5/31 A kérdező kommentje:
2021. júl. 17. 21:27
 6/31 A kérdező kommentje:
2: megkérdezhetem melyik videó nem használt? azt kihagynám.
2021. júl. 17. 21:29
 7/31 anonim ***** válasza:

Hát ezek közül egyik sem, egy néger srác volt, és ő mutatott gyakorlatokat, de most próbáltam rákeresni, egyelőre nem találom. Én azt csináltam, de nem használt.

A feketenadálytő az inkább törések után jó, meg vérömlenyekre.

Van valami oldal, ahol azt írják, hogy gyulladáscsökkentő, hát, nem tudom, én ezt, amit írtam, egy régebbi gyógynövényes könyvben olvastam róla.

Megpróbálom megkeresni azt a videót, ami nem volt jó.

Nem ai inak gyulladnak be, hanem az idegek körül levő alagutak, ezt olvasd el, ha az általános rész végére érsz, ott megtalálod a könyök alagút szindrómáról szóló rövid leírást is.

[link]

Egyébként ha nem lett volna Covid helyzet, mikor ez kialakult nekem, műtétet javasolták volna, legalábbis ezt mondta a doki a telefonba. De ehelyett felírta az említett kis fizikoterápiás gépet, plusz egy gyógyszert, amit inkább nem szedtem, mert nem fér össze a más egyéb gyógyszereimmel.

2021. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszi, és h ennyit írtál a kezeddel.

igaz, cubital, köszönöm, akkor ez:

https://www.youtube.com/watch?v=beKmfvOYtz4

mondja, h túlzásba vihető (csak 10et)


sztem, h gyulladással reagál a szervezet, annak oka van, helyreállítási folyamatok játszódnak, ha készen van, elmúlik. Persze ehhez pihentetni kell. ezért a gyull.csökkentő sztem tüneti kezelés.


Kérni fogok beutalót neurológushoz.


Köszi a cikket is,

ez milyen cikk szted? :

[link]

2021. júl. 18. 13:33
 9/31 anonim ***** válasza:

Szóval nekem nemcsak ez van, hanem még szklerózis multiplexem, és deréktáji gerincproblémák is, amikre ópiát tartalmú fájdalomcsillapítót, és rákbetegeknek való fájdalomcsillapító tapaszt kapok, mivel egy érdaganat ideget nyom. Ez nem rákos daganat, hanem tulajdonképpen egy összecsomósodott erekből kialakult érgomoly. legalábbis így mondta a neurológus.

Szerintem a videót leszedhették, mert tegnap keresgéltem, de nem találom. Egy izmos néger srác mutatja be a gyakorlatokat, és a végén masszírozza a könyökét.

Ez a cikk teljesen jó, csak ugye, nekik az a lényeg, hogy ott kezeltesd magad náluk, nyilván nem kevés pénzért.:) De nekem is pont ott van egy áramütés-szerű érzés a bal kezemen, ahol a kép is jelzi. Már megtanultam úgy gépelni, hogy ezt a két ujjam nem használom, néha ezért ejtek hibákat. (Tényleg, most jut eszembe, hogy ez az ujjak nyitása, zárása is szerepelt a gyakorlatok között.)

Mindenképp kérj beutalót, lehet, hogy neked előbb a reumatológiára adnak, mert nekem általában a neurológia az első, hátha minden tünetem rá lehet fogni a szklerózisra.:D Szerintem ha a kezem vágnám el komolyabban, akkor is a neurológiára küldenének.:D De egyáltalán nincs kizárva, hogy neked nem használna a gyógytorna, főleg, ha szakképzett gyógytornász tartaná. De ehhez tényleg az kell, hogy kérj beutalót a körzetidtől. Szerintem fájdalmat azért nem érzek, mert ezek az ópiátok azért rendesen tompítanak.

Neked vannak fájdalmaid vagy "csak" az a zsibbadó, áramütés-szerű, égő érzés? És hogy tudod használni a kezed?

2021. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nekem is időnként akadt problémám a gerincemmel, deréktájt, szerintem a porckorong.hu ebben a legjobb, található sok videója is. Az egyenetlen talajon járás is egy egyszerű csoda. Meg az elég/sok alvás.


Én eddig sem használtam a 2 zsibbadt ujjam gépeléshez. Most pihentetni kellene a kezet, tehát gépelni sem szabadna...? Kivétel a gyógyulás téma, mert az csak segít...:)


Egyelőre kis fájdalmak voltak pillanatszerűen a csuklótájékon, és volt éjszaka, hogy bárhogy tettem a kezem, erősen kényelmetlen volt.

A jobb kisujj és gyűrűsujj zsibbadás mellett időnként megjelenni látszik a hüvelykujj külső részén is zsibbadás. És mivel ballal gépelek, és próbálom ált. ezt használni, érzem, hogy vannak előjelei hasonlónak a balon, pl éjszaka néha zsibb. Amúgy tudom használni egész jól mindkettőt, de nem akarom, és nehezebb tárgyaknál érzem, hogy nem jó, - kerülöm.

2021. júl. 18. 17:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!