Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen tornával lehet elmúlasz...

Milyen tornával lehet elmúlasztani a könyök-alagút szindrómát?

Figyelt kérdés
Ami neked v másnak bevált?

2021. júl. 17. 19:59
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Eddig a labor van meg, az eredmény is: a folsav sok, a többi tartományon belül.

neurológia csak aug közepére tudott időpontot adni.


Nem lehet esetleg, hogy túl szorgalmas voltál? Hogy túl sokat végeztél a gyakorlatokból. Dr Jo azt mondja, egy nap 10 max., törékenyek az idegek...: https://www.youtube.com/watch?v=UY97v4WxrzI&t=3s

McKenzie-t nem próbáltál? ajánlottad, én most azt nézem, hova lenne érdemes elmennem Bp-en.

2021. júl. 27. 19:39
 22/31 A kérdező kommentje:
Én a gyull.csökk. krémben nem látok perspektívát, esetleg nem érzi az ember annyira a szervezet jelzését, hogy gond van, pihenni kellene.... szerintem.
2021. júl. 27. 19:42
 23/31 anonim ***** válasza:

De, az könnyen lehet, hogy sokat csináltam a gyakorlatokból, mert ha jól emlékszem tíz-tíz lehetett volna gyakorlatonként, de én egy nap többször is csináltam.:)

McKenzie-t a gerincemre írták fel, de már későn, elvileg ha időben kapod, akkor használ.


A krémmel kapcsolatban ugyanezt gondolom, meg kéztő alagútra van, azért is húzom a megvételét, csak itt az orvosok... szóval ha majd a gyógyszerész, akihez jár a barátom a gyógyszereimért, azt mondja, hogy oké, akkor megvesszük. Ő már nagyon sokat segített nekem. A tapaszt ugyanis csak gyógyszerész adhatja ki, patikus nem, -ráadásul csak abban a patikában, ahol először váltottam ki- és amíg le tudtam járni,jó viszony alakult ki köztünk.

2021. júl. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom kideríteni, hogy nekem a McKenzie segítene-e.

Látom, éjszaka közepén írsz, egyrészről kedves tőled, hogy mindezt leírod nekem (is), másrészt jobb lenne egészségi szempontból számodra, ha tudnál aludni. Mondjuk most én is többször felébredek, mert próbálok jobb pozícióban aludni, hogy kevésbé nyomjam az idegeket, és ez szokatlan.

2021. júl. 29. 11:55
 25/31 anonim ***** válasza:
Nekem begipszelték, mert semmi más nem segített.
2021. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Ó, remélem, ez segít.


Nekem a neurológia alig valamit állapított meg, két homályos kérdőjeles dianózis, átfogó megnevezéssel mindkettő. Más vizsgálatra nem utaltak ennek ellenére.

Gyógytornász vizsgálata alapján a gerincemnél van az ideg elakadása, ezt a lehetőséget te is írtad. Most próbálok tornázni...

2021. szept. 8. 13:27
 27/31 anonim ***** válasza:

Nekem műtötték és 5 hétig gipszben voltam ujjaktól egészen vállig.

Előtte már mindent kipróbáltam.

2022. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves 27-es!

És segített a műtét? Azóta jó a kezed?

Bár most -a jelen helyzet miatt- szerintem biztos nem műtenének.Meg talán nem túl jó ötlet most bemenni a kórházba. Pedig valamit ki kell találnom, mert úgy vettem észre, hogy elkezdett sorvadni a kezem.


Kérdező! Mi van veled? Javultál?

2022. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A bal karomat műtötték, már minden más kezelésen túl voltam előtte.

Műtét után nem túl jó, mert az ujjaidtól vállig gipszbe tesznek, nekem ez anno 5 hét volt.

Utána egy sin került rá gipszből, amit fáslival rögzítettek. Onnantól jártam gyógytornára heti kétszer.

A sínt torna előtt levették, utána vissza, végleg 4 hét után vette le az orvos.

Utána még 3 hónapig kellett járnom a gyógytornaszhoz.

Hosszú volt, de nekem azóta jó a kezem.

Viszont mindenkinél eltérő ez, sőt én most a másik kezemmel műtétre várok :/

De ez most rosszabb, nagyon fáj.

Előző héten voltam magánorvosnál, berendelt a kórházba másnapra, műtétre kiírt február 10-re szóval viszonylag hamar. Javasolta, hogy addig helyezzük nyugalomba, így be is gipszeltek plusz fájdalomcsillapítót szedek.

Most más lesz műtét után is, mert 6 hét gipsz vár rám.

2022. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ.

Hát nem irigyellek.

Nekem is a bal könyököm a rossz, és csak a hüvelyk-mutató-és gyűrűsujjam tudom normálisan használni. Nekem felírtak egy tens készülékhez hasonló gépet, itthoni használatra, de kb. két hét használat után inkább rosszabb lett. (Előtte a gyógytornász betanította a használatát, de annyira új készülék, hogy még ő is olvasgatta a használati utasítást...)

Gipszről szó sem esett.

Hozzáteszem, szerintem azért, mert szklerózisom is van, szóval nem lennék nekik egy sikertörténet. Meg nagyon nehezen tudnék csak bejárni.

Mindenesetre sok sikert neked a műtéthez, és jobbulást kívánok!

2022. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!