Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen tornával lehet elmúlasz...

Milyen tornával lehet elmúlasztani a könyök-alagút szindrómát?

Figyelt kérdés
Ami neked v másnak bevált?

2021. júl. 17. 19:59
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ja, én vitaminokat szedek, ásványi anyagokat, ilyesmit, de lehet, h vmiből keveset, v mást is kellene még.
2021. júl. 18. 18:01
 12/31 A kérdező kommentje:

cikkben olvasom

"A cubitalis alagút szindróma (könyök alagút szindróma) kialakulásáért a könyököt ért sérülés, ízületi bántalom, gyakori helyi nyomódás pl. könyöklés, fektetés tehetők felelőssé."

A fektetés vajon mi lehet? Alkarra támaszkodás az asztalon?


könyökölni szoktam...

2021. júl. 18. 18:14
 13/31 A kérdező kommentje:
nekem a vállam is elkezdett megint fájogatni - jobb. ezzel is összefügghet.
2021. júl. 18. 18:33
 14/31 anonim ***** válasza:

Ha olvastad végig a cikket, akkor van olyan, hogy Thoracic outlet szindróma (TOS)

"A Thoracic outlet szindrománál (TOS) a kar beidegzését biztosító karfonat kerül nyomás alá a nyakon, vagy az izmok által képzett hasadékban, vagy az I. borda és a kulcscsont, vagy a lapocka és kulcscsont között. Oka lehet például feles nyaki borda, helytelen testtartás, megerőltető sport miatt az izmok megduzzadása, bevérzése, ízületi elváltozások, stb.

Tünetei összetettek, annak megfelelően, hogy csak az ideg kerül nyomás alá, vagy a vele együtt futó erek is."

Ha a hüvelykujjadnál is gondok vannak, akkor az lehet a kéztő alagút szindróma is, szerintem tényleg kérj egy alapos kivizsgálást a körzetidtől. Úgy értem, hogy ambulánsan, tehát bejárni a vizsgálatokra. De az is lehet, hogy jobban járnál, ha egy hetet be tudnál feküdni a kórházba, és akkor nem kellene időpontokra várni. Ott ledarálják az egészet. Bár nem tudom, most mi a helyzet a Covid miatt. De nem hangzanak jól, amiket írsz.

A porckorong sérvet azt hamar kell kezelni, nekem is van, csak már nem akartam írni, de későn jutottam gyógytornához. MCKenzie tornával gyakorlatilag meg lehet úszni, ha időben kezdik. Ilyet ne is keress a neten, mert ez egy fizetős dolog. És nincsenek fent videók róla. De a gyógytornász ingyen csinálja a kórházban.


A fektetésen, amit írsz, én is gondolkodtam, azt tudom elképzelni, hogy mondjuk hanyatt fekszel az ágyban, és a fejed fölé teszed a kezed kinyújtva. Mert azt is szokták mondani, hogy a könyököt nem szabad 90 foknál jobban hajlítani.

Nekem azt ajánlotta a doki, hogy oldalt fekve aludjak (úgy szoktam amúgy) és magam elé tegyem a kezem. Tehát 45 fokba hajlítva.


Ezekkel a vitaminokkal és ásványi anyagokkal érdemes ám vigyázni, mert üthetik egymást.

Ha normálisan eszel (velem ellentétben), az elvileg elég, max. C és D-vitamin pótlás kellhet. De nyáron az sem muszáj.

2021. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

igen, lehet TOS, v kezdődő kéztő.

a cikk javasolja, h neurológust kell felkeresni, csak sajna lutri, kihez kerül az ember.

nem fekszem be semmiképp.

azért kiváncsi vagyok, hol nyomódik az ideg.

van vizsgálat, amit le szoktak spórolni, és mondani kell, hogy kérem?


köszi megint, amiket leírtál.


én nagyobb jelentőségűnek látom a vitaminszedést, kárt nem okozok vele.

Szerencsére a gerincemmel múló gond volt csak, az jól van.

2021. júl. 19. 18:51
 16/31 A kérdező kommentje:
2021. júl. 19. 20:11
 17/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lespóroltak-e valamit, mert nekem csináltak egy EMG és egy ENG vizsgálatot. Mindkettő elektromos, és az ingerületvezetés sebességét méri. Kicsit meg is rángatta a karom.:) De teljesen fájdalommentes. Az MR meg azért is kellett, mert kb. 3 éve ellenőrzik a plakkok állapotát az agyamban és a gerincvelőmön, és gondolom úgy voltak vele, hogy ha már ott vagyok, akkor azt is letudják, de lehet, hogy a karomról is készítettek felvételt.


Teljesen érthető, hogy nem akarsz befeküdni, már megint abból indultam ki, hogy a szklerózis miatt nekem elég nehéz rollátorral, kísérővel, taxival eljárni a kórházba,(itt vannak a szakrendelések) így ha valami olyan dolog akadna, csak így tudnám megoldani a több napos vizsgálatokat.


Hát a vitaminokról sokszor olvasom, hogy azok csak drága vizeletet produkálnak.:), de ettől függetlenül a C és D vitamint én is szedem, a D-t azt a Neurológián kaptam, mert egy (talán) angol kutatás szerint jót tesz a szklerózisban szenvedőknek, plusz ősszel lesz hat éve, hogy pár nap kivételével(akkor is csak orvoshoz kellett menni) nem voltam kint az utcán, és így nyáron is szednem kell. Mellesleg pont ez a vitamin az, aminek a túladagolása nagyobb bajt okoz, mint a hiánya. A C vitamint meg azért, mert nem eszem elég zöldséget, de mindig mondják, hogy jobb lenne ezt természetes úton bevinni, tehát zöldséggel-gyümölccsel.


Köszönöm a videót, nemsoká meg is nézem.

2021. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Kaptam beutalókat, nyaki rtg, labor, neurológia.
2021. júl. 21. 17:01
 19/31 A kérdező kommentje:

megpróbáltam ezt, én nem éreztem enyhülést így elsőre

https://www.youtube.com/watch?v=drP_sp-nPog

2021. júl. 26. 19:45
 20/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Most látom, hogy kaptál beutalókat.

Sikerült már valahova bejutni vagy várni kell még?


Ezt nem láttam még, hát nem is tudom... lehet beválna neked, ha többször csinálnád. Bár, amit én említettem, azt kb. 1 hét-10 napig csináltam becsületesen, de csak rosszabb lett.

Van ez a Carpal krém, amit említettem, teli van gyulladáscsökkentővel, igaz, hogy az kéztő alagút szindrómára van, de lehet beválna a könyökre is. Egyre inkább úgy gondolom, hogy csak ki kellene próbálni,

Mert a bal kezemen a kisujjam már egész piros az első ujjperc végig. Szóval biztos, hogy gyulladásban van. Meg mit veszít vele az ember? Max. az árát, ha mégsem jó.

Majd írd ám meg, hogy mi volt a vizsgálatokon.

2021. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!