Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Becsípődött a derekam. Ezen...

Becsípődött a derekam. Ezen egy gyógytornász tud segíteni? Mármint hogy gyökerestől megoldani a problémát. Illetve a térdem is szokott fájni, a tartásomon is akarok javítani. Ill. ludtalpam is van.

Figyelt kérdés

Gyógytornászon kívül ezekkel nem lehet máshova menni nem?

Még csak 20 éves vagyok, szóval még időben akarok javítani magamon.


2021. júl. 24. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ortopédus, illetve a reumatológus foglalkozik derék/hát/térd fájással stb. Első körben az ortopédus, házi orvostól tudsz kérni beutalót. Onnan tudnak tovább küldeni gyógytornászhoz is, ha indokolt.
2021. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyógytornász mindenképpen jó ötlet, megtanít egy maréknyi gyakorlatot a törzs izmainak az edzésére. A gerincfeszítők megedzése pl nagyon tehermentesíti a gerinc porckorongjait, stb.
2021. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász tényleg tud segíteni a problémáidon. #1 leírta a hivatalos utat, de manapság 1-2 hónap, mire időpontot kapsz szakorvoshoz, és csak utána gyógytornászhoz. Ennyit pedig becsípődött derékkal gondolom nem nagyon szeretnél várni.


Felkereshetsz magánúton is gyógytornászt, ő akut módon segít a derekaddal, hosszabb távon pedig a tartásjavításban is (ahhoz saját magadnak is sokat kell dolgoznod!), a személyedre szabva. Ez mindenképpen hatékonyabb, mint az állami ellátás, ahol általában csak csoportos tornára van lehetőség.


A térdfájásodnak számos oka lehet, egy normális gyógytornász mindenképpen elküld orvoshoz, ha úgy látja, szükség van rá. A lúdtalppal viszont nem tud mit kezdeni - azzal együtt kell élni.


Ha gondolod, privátban tudok ajánlani megbízható budapesti gyógytornászt.

2021. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy sok munka lesz vele.

Sajnos nem Budapesten élek, de mégcsak nem is a közelben. Azt esetleg valaki tudja, hogy ha magán úton megyek az kb mennyibe kerül?

2021. júl. 24. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegbe. Ortopédmagánrendelés 20-30 ezer, biztos kell valamilyen képalkotóeljárás, gyógytornász 10 körül egy alkalom. Mire betanítja minimum5-ször el kell menned.
2021. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kész vagyok:')

De egyébként ortopédust tudok, aki nem olyan drága és jó.

A gyógytornásszal nem vagyok tisztába.

2021. júl. 24. 17:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, h kész vagyonba kerül.:)
2021. júl. 24. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász tarifája függ attól, hogy hol élsz (vidéken általában olcsóbb), illetve hogy házhoz megy-e vagy te mész hozzá, ha van erre lehetőség. Meg persze ugyanazon területen is dolgozhatnak más-más áron a különböző gyógytornászok.


Az ortopédiai rendelés illetve a képalkotó diagnosztika szerintem megoldható államilag finanszírozott úton is, ha nem akut a probléma. A becsípődött derék viszont pont nem ilyen, de ahhoz ezekre nincsen szükség sürgősséggel.

2021. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem sürgősen van rá szükség, picit olvasgattam. Viszont, hogy rendben legyek ilyen téren, ahhoz meg meg kell oldani.

Egyébként városhoz közel lakom.

Akkor gondolom ezzel a becsípődéssel ortopédushoz kell menni.

2021. júl. 24. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Ortopédiai max fájdalomcsillapítót kapsz. Előbb menj el gyogytornara, ha a torna nem használ utána doki, teljesen felesleges ezzel ortopediara menni elsőre
2021. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!