Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógytornász és/vagy konduktor?

Gyógytornász és/vagy konduktor?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, viszonylag sok időm van még eldönteni. Évek óta az van tervben, hogy gyógytornász szeretnék lenni. Érettségi szempontjából jobbnak tűnik, mint a konduktori képzés.

Biológiából mindenképpen emeltezni szeretnék, valamint két idegen nyelvből.

A gyógytornán belül mindig is érdekelt az, hogy olyanokkal foglalkozhassak, akik hátrányosabb helyzetűek.

Az mindenképp tervben volt, hogy elmegyek, elvégzem a gyógytornászt, utána valamilyen továbbképzést megcsinálok. Ezt a továbbképzést szeretném valami olyannak, amivel azt érem el, hogy tudok foglalkozni ilyen emberekkel.

A kérdésem annyi lenne, hogy a konduktorhoz mennyire elvárt az emelt magyar érettségi, mennyire keresnek jól? (Lehet-e magánban csinálni, többet keres, mint a gyógytornász?) Ha először a gyógytornász szakon végzek, utána van esély arra, hogy a konduktorit rövidebb idő alatt végezzem el? (Ha jól olvastam, akkor mindkettő 8 szemeszter. Ha rövidebb lenne, akkor mennyi idővel?) Amennyiben a kettő egyáltalán nem “passzol”egymáshoz, milyen munkát tudnátok ajánlani, ami ilyen helyzetben levő emberekkel foglalkozik?



2021. máj. 28. 04:01
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, ha gyerekekkel akarsz foglalkozni akkor konduktor. Ráadásul az egy színvonalas, nem plázamacska szak ellentétben a gyógytornásszal, amire főleg olyanok mennek akik a későbbiekben wellness hotelben akarnak segget riszálni, tisztelet a kb 5 százalék kivételnek.
2021. máj. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Elsősorban szeretném leszögezni, hogy bár a két terület között vannak átfedések vagy hasonló munkaterületek, merőben különböző képzésekről és munkáról beszélünk. Én konduktor hallgató vagyok, így arról fogok tudni többet mondani. Azonban a képzés már pár éve a Semmelweis Egyetem egyik karaként működik, így minimálisan arra is van rálátásunk, illetve három év után azért sikerült megtanulnom mi is a különbség a kettő között. Mindenféleképpen fontos tudni azt, hogy a gyógytornász az egészségtudomány területéhez tartozik, a konduktor a pedagógia területéhez...azért mert valójában tényleg így van. A felvi.hu-n keresztül meg tudod tekinteni mi a felvételi követelmény jelenleg, vagy akkor, amikor vagy felvételizni fogsz. A biológia mindkét szaknál jól jön, de most mondom, hogy valójában attól sokkal másabb szintet követelnek meg mindkét szakon. Én nem csináltam semmilyen biosz érettségit a konduktor szakhoz és nem érzem, hogy hátrányból indultam volna. Fontos azonban a magyar (a konduktornál)! A foglalkozás hátrányosabb helyzetűek megfogalmazás alatt nem tudom pontosan mire gondolsz?! A konduktor legtöbbször központi idegrendszeri sérült személy mozgásfejlesztésével foglalkozik a konduktív pedagógia szemléletén keresztül. A szóban benne van a pedagógia, azaz nem passzív kimozgatás történik, hanem atkív mozgás, tanulás és nevelés. Igazából ebbe felesleges is belemenni, a lényeg, hogy 0-99 éves korig láthat el a kompetenciájának megfelelő mozgásfejlesztést, (re)habilitációt. Leginkább az óvodai, iskolai korosztállyal találkozunk, de most már a harmadik specializáció révén a folyamatos szakami gyakorlatot korai fejlesztő és felnőtt rehabilitációs területen is töltheted. DE mindenféleképpen kapsz betekintés minden korosztályba. Nagyon szeretem a képzésben, hogy rengeteg a gyakorlat. (Azt gondolom az országban egyedülálló, hogy ilyen fokban gyakorlatorientált.) Ha tényleg ennyire a bérigény a fontos, akkor javaslom keres más területet. Természetesen lehet magán fejlesztőházakat, terápiás lehetőségeket biztosítani az érintett személyek részére, de ehhez kellő tapasztalat, tudás és tisztelet. Ezek nélkül nem fog menni. A közintézményekben messze nem fizetik meg kellően egyik terület szakembereit sem, de mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud és igyekszik úgy elhelyezkedni, hogy az számára a legoptimálisabb legyen. Nem fogom azt mondani, hogy itthon leányálom a fizetés, de hát ez van. Ezt SZÍVBŐL kell csinálni. ;)

Ha esetleg jobban kifejted, hogy az ilyen helyzet, ilyen emberek gondolatok alatt mire gondolsz, akkor szerintem még jobban fogok tudni segíteni. Nem mindegy, hogy mozgássérült, szerzett baleseti sérülésekről, értelmi érintettségű személyekről vagy nehéz anyagi körülmények között élő, hátrányos helyzetű gyerekekről vagy felnőttekről beszélsz.

2021. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!