Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen érzés a beöntés?...

Milyen érzés a beöntés? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva fogok szülni és az orvosom azt mondta hogy számítsak majd egy beöntésre. Beszéltem egy barátnőmmel akinek már volt beöntése és azt mondta hogy nagyon fájdalmas és hogy neki annyira fájt hogy egy párnát szorongatott.


Milyen érzés? Hogyan zajlik pontosan egy ilyen procedúra? És mennyire fájdalmas?


A válaszokat előre is NAGYON KÖSZÖNÖM!!! :)



2021. júl. 24. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fájdalmas.
2021. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellemtlen volt de nem fájt.. Viszont epp hogy sikerult el érnem a wc-ig 😂
2021. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.. Egyébként annyi hogy a végbeledbe fel dugnak egy vékony csövet, majd langyos vizzel ki öblítik a beleidet hogy ne szüléskor jöjjön ki.. Kb olyan mintha a hasad menne

De nem kell félni tőle 😊

2021. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Egyentalan nem fáj, csak kellemetlen.. De engem nyugtatott a szülésznőm hogy nyugodjak meg, ő neki ez természetes hogy ezt csinálja 😀

Vajúdás közben ágytálba kellett pisilnem mert oxigént és oxitocint is kaptam folyamatosan, na az még kellemetlenebb volt 😀

2021. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Szülészeti erőszak, de sajnos ez sosem fog kikopni a köztudatból. :( Úgyis magad alá csinálsz szülés közben, szóval sok értelme nincs.
2021. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Semennyire nem fáj és hasznos is tud lenni, egyrészt kiürülsz tolás előtt, másrészt felgyorsíthatja az egész folyamatot. Nekem mondta a szülésznő, hogy beöntés után tartsam bent 2-3 percig ami rohadt nehéz volt, mert közben jött a fájás, de sikerült. Beöntés után 10 perccel már jöttek is a tolófájások. Egyébként gondolom kórháza is válogatja, de szerintem ez nem egy kötelező dolog, ha valaki nagyon nem akar akkor elutasíthatja.
2021. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!